Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer się co chwilę włącza i wyłącza.

06 Lis 2015 16:24 591 9
  • Poziom 6  
    Mam problem gdyż nacisne przycisk włączania komputer on się co chwile włącza i wyłącza. Zmieniałem już gniazdka zmieniłem slot RAM i nic. Mój zasilacz to SmartSe z thermaltake.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Witaj. Spróbuj wyczyścić ustawienia BIOS (zworka na płycie). W jakich okolicznościach zaczęło się to dziać? Czy coś wcześniej podejrzanego z komputerem się działo (krótki czas przed wystąpieniem awarii)?
  • Poziom 6  
    Tak. Wieszała się karta graficzna podczas grania w różne gry.
    A ustawień biosu nie umiem wyczyścić :-(
  • Moderator - Komputery Serwis
    Podaj resztę konfiguracji komputera. Odłącz kartę graficzną od komputera i podłącz monitor do zintegrowanej karty graficznej. Jeśli to usterka dodatkowej karty graficznej - komputer powinien uruchomić się na zintegrowanej.
  • Poziom 43  
    Kloszen12 napisał:
    Mam problem gdyż nacisne przycisk włączania komputer on się co chwile włącza i wyłącza.

Odłącz guzik power od płyty gł. Uruchom komputer zwierając piny power śrubokrętem lub pęsetą.

Dodano po 1 [minuty]:

Objaw wskazuje na zwarcie w guziku POWER lub nieaktualny BIOS.
    dt1 napisał:
    Podaj resztę konfiguracji komputera.

Model CPU i płyty gł.

Dodano po 1 [minuty]:

Zasilanie CPU - EPS +12V podpięte?
  • Poziom 6  
    Dodam że czasami słyszy się speaker i robi pib
  • Poziom 10  
    Zresetuj bios. Wyjmij bateryjkę z płyty głównej na 30 minut lub zresetuj zworką CLRCMOS. Wpisz w google jak zresetować bios jak dalej nie wiesz, jak zresetujesz daj znać czy coś się zmieniło. Jak robi jedno krótkie pojedyncze BEEP to jest wszystko w porządku.
  • Poziom 22  
    Albo uszkodzony włącznik, tak jak ktoś napisał wcześniej, albo masz gdzieś zwarcie w którymś z komponentów komputera, spróbuj na początek zamienić kartę graficzną, po prostu wyjmij i włącz komputer, obrazu nie będzie ale zobaczysz czy się od razu wyłączy czy też nie. Spróbuj tak z innymi częściami, ram, dyski napędy, nawet czytnik kart, sprawdź też koniecznie sam zasilacz. Włącz go ręcznie zwierając piny zielony i czarny w głównym wtyku zasilającym płytę główną, tylko najpierw odłącz wszystkie wtyczki zasilacza.
  • Poziom 27  
    Kloszen12 napisał:
    ...on się co chwile włącza i wyłącza.

Czy włącza się na tyle, że zdąży się załadować system operacyjny, czy zaraz po włączeniu się wyłącza?
    W każdym razie warto bliżej przyjrzeć się zasilaczowi. Najlepiej rozebrać i popatrzeć czy nie ma np. wybrzuszonych elektrolitów, jakichś nadpaleń itp. i przy okazji wyczyścić.
    Jeszcze lepiej spróbować na innym zasilaczu.
  • Poziom 6  
    zauważyłem że za którymś razem uruchamia się tak na ok 10 z napisem gigabyte bios i znowu się powtarza.