Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Voice Kraft VK8618 BT - Radio zapomina wszystkie ustawienia.

CzarnyMudzyn8405 06 Nov 2015 16:48 2217 3
    CzarnyMudzyn8405
    Level 2  
    Hej, posiadam od niedawna radio samochodowe Voice Kraft VK8618 BT.
    Mój problem polega na tym, że za każdym razem jak wyciągam kluczyki z stacyjki samochodu, wszystkie ustawienia radia się resetują (ustawienia equalizera, zapisane stacje radiowe itp). Gdy na przykład radio wyłączę i włączę przyciskiem power na radiu wszystkie ustawiania jeszcze są zapisane.
    Też denerwuje mnie to, że za każdym razem gdy włączam samochód osobno muszę przycisnąć klawisz power by radio zaczęło grać. Chciałbym aby automatycznie się włączało radio np. na jakiejś zapamiętanej fali FM ( tak miałem w poprzednik radiu).
    Szukałem jakichkolwiek informacji na te problemy w instrukcji i nic nie znalazłem.

Pozdrawiam
    Patryk
  • Helpful post
    kokapetyl
    Level 43  
    Pewnie zasilanie radia jest źle podpięte. Powinny dochodzić dwa zasilania jedno stałe zasilanie z aku i drugie po stacyjce, sprawdź to.
  • Helpful post
    kolibercio
    Level 18  
    W standardzie zółty kabel odpowiada za podtrzymanie ustawień i leci prosto do akumulatora. Czerwony to kabel który powoduje włączenie radia w momencie przekręcenia stacyjki.
    CzarnyMudzyn8405
    Level 2  
    Tak, dokładnie o to chodziło o czym piszecie, tylko nie wiem dlaczego kabelki miały inne kolory. Znajomy który ogarnia temat prawidłowo mi wszystko podłączył.
    Dzięki wielkie!