Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MSI GT640 - Czy da się przywrócić takiego laptopa do normalnego stanu?

wojciechmezo 06 Lis 2015 18:20 648 5
  • #1 06 Lis 2015 18:20
    wojciechmezo
    Poziom 2  

Witam, posiadam gamingowego laptopa MSI GT640. Na zdjęciach widać, że ułamany jest kawałek przedniej ramki matrycy. W tym miejscu zaklejone jest klejem. Na tylnej obudowie matrycy widać też pęknięcie pod prowizorycznym amelinowym wzmocnieniem. Laptopa otrzymałem niestety w takim stanie i zamierzam sprawić żeby wyglądał lepiej niż nowy :) Doczytałem również, że ta seria laptopów ma wadę fabryczną związaną z zawiasami. Żeby to dobrze zobrazować, jest filmik na youtube "msi gt640 zawias". Czy macie pomysły jak sprawić, żeby laptop wyglądał przynajmniej w miarę normalnie?

MSI GT640 - Czy da się przywrócić takiego laptopa do normalnego stanu? MSI GT640 - Czy da się przywrócić takiego laptopa do normalnego stanu? MSI GT640 - Czy da się przywrócić takiego laptopa do normalnego stanu? MSI GT640 - Czy da się przywrócić takiego laptopa do normalnego stanu? MSI GT640 - Czy da się przywrócić takiego laptopa do normalnego stanu? MSI GT640 - Czy da się przywrócić takiego laptopa do normalnego stanu? MSI GT640 - Czy da się przywrócić takiego laptopa do normalnego stanu? MSI GT640 - Czy da się przywrócić takiego laptopa do normalnego stanu? MSI GT640 - Czy da się przywrócić takiego laptopa do normalnego stanu? MSI GT640 - Czy da się przywrócić takiego laptopa do normalnego stanu?

Dodano po 1 [godziny] 10 [minuty]:

Zawiasy rzeczywiście są luźne ale klapa zamyka się bez oporu. Widocznie ktoś wcześniej przy tym majstrował. Jednak najpierw będę musiał zająć się pękniętą obudową matrycy a dopiero później zapobiegać ponownym uszkodzeniom. Nie chcę znosić laptopa do serwisu, gdyż znaleźy mi na zminimalizowaniu kosztów naprawy. Jakieś sugestie?

• #3 07 Lis 2015 02:15
    wojciechmezo
    Poziom 2  

Czy da rade wstawić te elementy od innego laptopa? Czy musi być koniecznie ten sam model? Czy przy wymianie obudowy matrycy, będę musiał wymienić tez sama matrycę? Gdzie najlepiej szukać zamienników w dobrej cenie?

• #4 07 Lis 2015 09:30
    boro1234567
    Spec od komputerów

wojciechmezo napisał:
    Czy musi być koniecznie ten sam model?

Tak.
    wojciechmezo napisał:
    Czy przy wymianie obudowy matrycy, będę musiał wymienić tez sama matrycę?

Nie
    wojciechmezo napisał:
    Gdzie najlepiej szukać zamienników w dobrej cenie?

Allegro, Ebay, inne.

• #5 07 Lis 2015 15:41
    wojciechmezo
    Poziom 2  

Problem z tym, że do GT640 nie ma w chwili obecnej poszukiwanych przeze mnie części nawet na ebayu. Macie jakieś sugestie?

• #6 07 Lis 2015 16:10
    boro1234567
    Spec od komputerów

wojciechmezo napisał:
    Macie jakieś sugestie?

Pozostaje serwis.
    Niestety to zaboli po kieszeni.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo