Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion g6 2300 - TouchPad

zukol14 06 Lis 2015 17:36 1275 14
  • #1 06 Lis 2015 17:36
    zukol14
    Poziom 9  

Witam.

Chciałbym od Was forumowicze uzyskać poradę co mógłbym zrobić z moim problematycznym działaniem touchpada.
    Problem wygląda następująco:
    Działam na kompie, śmigam po necie i wystarczy że nacisnę jeden przycisk na klawiaturze (obojętnie jaki) i przestaje działać touchpad. O dziwo w tym momencie myszka podłączona na USB działa.
    Touchpad zaczyna działać gdy poruszam parę razy po nim palcem (zazwyczaj jest to około 3-4 sek i touchpad zaczyna działać.)

WYDAJE mi się, że problem mógł się pojawić po przejściu z Win 8.1 na Win 10 ale nie jestem tego pewien.

Pozdrawiam

0 14
  • #2 06 Lis 2015 23:47
    KSRhaziel
    Poziom 36  

Podaj P/N z naklejki na spodzie notebooka.

0
  • #3 07 Lis 2015 01:38
    safbot1st
    Poziom 43  

zukol14 napisał:
    WYDAJĘ mi się, że problem mógł się pojawić po przejściu z Win 8.1 na Win 10 ale nie jestem tego pewien.

To może być sprawka UEFI. Podaj ustawienia touchpada i USB, XHCI w BIOS.
    Win 10 instalowany w trybie "emulacji", czy UEFI?

0
  • #4 07 Lis 2015 08:31
    zukol14
    Poziom 9  

Naklejki na spodzie laptopa niestety nie ma, ale jeśli chodzi o szczegóły to mogę dodać info z Everesta.

safbot1st - mógłbym prosić troszkę jaśniej? Nie jestem aż tak bardzo ogarnięty :)

0
  • #5 07 Lis 2015 08:40
    cyberdelia
    Poziom 22  

Miałem takie problemy kiedy klawiatura była uszkodzona robiła zwarcie , po wyeliminowaniu wszelkich softwarowych podejrzeń sprawdź podłączenie tasiemki touchpada i podłączenie klawiatury , odepnij i podepnij z powrotem

0
  • #6 07 Lis 2015 10:30
    safbot1st
    Poziom 43  

Up. @cyberdelia sprawdź problem od strony sprzętowej skoro nie masz 100% pewności, czy objawy pojawiły się razem z win 10.
    Ustawienia w BIOS - sprawdź. W niektórych BIOSach są opcje trybu działania touchpada -Basic/Advanced.
    XHCI to inaczej USB3.0. Pytam, bo do końca nie wiem, czy touchpad u Ciebie działa jako urządzenie PS2, czy USB.

safbot1st napisał:

Podstawowe ustawienie, które określa w jaki sposób urządzenia i ich firmware będą się komunikować z systemem.

0
  • #7 09 Lis 2015 11:50
    zukol14
    Poziom 9  

W którą zakładkę mam dokładnie wejść?
    Jeśli to ważne to również zauważyłem, że podczas logowania do systemu, touchpad działa prawidłowo - wpisuję hasło i touchpad nie "zawiesza się"

0
  • #8 09 Lis 2015 13:35
    cyberdelia
    Poziom 22  

Coś sobie przypomniałem, miałem kiedyś taki przypadek kiedy to problemy z touchpadem ustąpiły po podmianie zasilacza do laptopa, spróbuj może akurat pomoże.

0
  • #9 09 Lis 2015 13:57
    zukol14
    Poziom 9  

Nie ma to w tym przypadku znaczenia, mam dobrą baterię więc rzadko używam zasilacza. Czy z nim czy bez to i tak problem występuje

0
  • #10 09 Lis 2015 15:20
    safbot1st
    Poziom 43  

zukol14 napisał:
    W którą zakładkę mam dokładnie wejść?

Do UEFI masz wejść nie do diagnostyki.
    Wklej foto, co masz ustawione w BIOS:
    safbot1st napisał:
    Podaj ustawienia touchpada i USB, XHCI w BIOS.

zukol14 napisał:
    Jeśli to ważne to również zauważyłem, że podczas logowania do systemu, touchpad działa prawidłowo - wpisuję hasło i touchpad nie "zawiesza się"

Ważne, to znaczy że od strony sprzętowej jest sprawny.
    Wyczytałem:
    http://support.hp.com/pl-pl/document/c03664124
    że touchpad ma jakiś "wyłącznik". Włączony sygnalizuje dioda - świeci się?
    Proponuję stąd:
    http://support.hp.com/pl-pl/drivers/selfservi...8/model/5353635#Z7_3054ICK0K8UDA0AQC11TA930O2
    pobrać i zainstalować:
    Sterownik-Zestaw układów->
    chipset, reboot systemu
    serownik USB 3.0
    Sterownik-Klawiatura, mysz i urządzenia wejściowe ->
    touchpad

0
  • #11 09 Lis 2015 16:12
    cyberdelia
    Poziom 22  

Wiesz co, uruchom sobie linuxa minta lub windows xp z live cd, i zobaczysz czy płytka dotykowa działa, będziesz wtedy miał pewność ,że jest sprawny, potem z czystym sumieniem zabierzesz się za grzebanie w systemie zainstalowanym na dysku

0
  • #12 09 Lis 2015 16:13
    safbot1st
    Poziom 43  

@cyberdelia Przecież napisał, że

zukol14 napisał:
    podczas logowania do systemu, touchpad działa prawidłowo

0
  • Pomocny post
    #13 09 Lis 2015 20:25
    cyberdelia
    Poziom 22  

safbot1st napisał:
    @cyberdelia Przecież napisał, że
    zukol14 napisał:
    podczas logowania do systemu, touchpad działa prawidłowo

Faktycznie, mój błąd

Dodano po 2 [minuty]:

Jeszcze coś mi przyszło do głowy, wyłącz albo najlepiej odinstaluj Synaptic touchpad driver , razem z programem obsługi z systemu, to chyba wszystkie moje pomysły na razie nic nie wymyślę, życzę powodzenia w rozwiązaniu problemu.

0
  • #14 10 Lis 2015 10:47
    zukol14
    Poziom 9  

Wchodząc w link podany przez Ciebie przeczytałem:

Windows 10 drivers may be available through Windows Update

Click 'Learn More' below for steps on using Windows Update to determine what drivers might be available for your product. Please be aware that HP does not guarantee Windows 10 drivers will be available from Windows Update.

W tym momencie trochę zwątpiłem.. Jednak starałem się "pobawić" w menedzerze urządzen. Przywróciłem starsze sterowniki USB 3.0 oraz touchpada i... działa !

Także wielkie dzięki za pomoc !

0
  • Pomocny post
    #15 10 Lis 2015 10:53
    safbot1st
    Poziom 43  

Brawo. Kolejność zawsze ta sama jak pod koniec posta #10, najpierw sterownik chipsetu, poźniej USB i na końcu samego urządzenia. To dotyczy wszystkich systemów. Gratulacje.

0