Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Espace/1.9DCI/F9Q - Espace IV 1.9DCI syczenie z turbiny i sprzęgła ;)

Ibol 06 Nov 2015 19:14 2016 2
 • #1
  Ibol
  Level 11  
  Witajcie koledzy!
  Domyślam się, że nikt tu nie jest wróżbitą ale ręce mi już opadają i liczy się do prawdy każdy pomysł na to, którędy ucieka ciśnienie ze sprężarki i dlaczego przy okazji wciśnięcia sprzęgła syczenie potęguje się.

  Objawy widzicie na filmiku. Dodam jeszcze, że sprawa tyczy się silnika 1.9DCI F9Q w Renault Espace IV, który sprawował się nieźle do czasu jak podczas jazdy po raz pierwszy pojawiło się delikatne syczenie wyczuwalne jedynie podczas jazdy na miejscu kierowcy i lekki spadek mocy.

  Po kilku dniach, to już mocne syczenie (przy otwartej szybie w tunelu wrażenie startujacego odrzutowca, słyszalne tez tylko podczas jazdy ale i duży spadek mocy...

  Mechanik sprawdził każdy wyciek, każdy przewód powietrza i podciśnienia, intercooler, itd, połączenia zaslepionego kilka m-cy temu EGRa,... . Poszlak brak. Pomocy.

  P. S.
  Na postoju pod maską, jeśli wogóle słychać jakieś niepokojące syczenie, to ewentualnie z okolic kolektora dolotowego ale i tak mamy wątpliwości, czy na pewno.
 • #3
  daras41
  Level 25  
  Wiesz co, sam latam takim autem ale z tego filmiku to ja nic nie wywnioskuję. Ja tu bardziej słyszę hałas skrzyni biegów jakby. Poproś kogoś niech Ci przygazówki porobi na postoju to jak jest gdzies nieszczelność to ją wychwycisz.