Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prestigio Multipad PMP7100D3G - Tablet zawieszony-robot z otwartym brzuchem

06 Lis 2015 19:15 2973 32
  • Poziom 19  
    Witam. Na tablecie Prestigio Multipad PMP7100D3G DUO nie mogę wejść do systemu, pojawia się robot z otwartym brzuchem i wykrzyknik. Reset do ustawień fabrycznych nie pomógł. Ściągnąłem softa ze strony producenta, skopiowałem na kartę micro sd (sformatowaną na fat 32) i po włączeniu nie aktualizuje się, dalej to samo, włącza się i wyłącza po jakimś czasie i tak w kółko. Proszę o pomoc, może coś źle zrobiłem.
  • Poziom 19  
    Pierwszą od dołu.

Dodano po 1 [minuty]:

Już wiem jak zrobić żeby instalował, ale następny problem, komunikat:instalacja przerwana.
  • Moderator - GSM
    Spróbuj inną wersję. Firware wgrywasz programem rkbatchtool, a nie poprzez karte pamięci.
  • Poziom 19  
    Próbowałem i nic, jadę po kolei, może któraś wejdzie.
  • Moderator - GSM
    Klikasz restore czy update? Spróbuj też użyć opcji clen, a później update.
  • Poziom 19  
    Ja wchodzę w menu i wybieram apply update from external storage i tam pokazuje się karta sd z plikami i klikam na to,restore i innych nie ma.
  • Moderator - GSM
    Pisałem, że masz użyć programy rkbatchtool. Firmware wgrywasz z poziomu komputera.
    Pobierz najnowsze oprogramowanie i wypakuj. Po wypakowaniu masz potrzebne pliki i opis aktualizacji.
  • Poziom 19  
    Ok, ale jak podłączam do kompa to go nie widzi.
  • Poziom 19  
    Skąd pobrać stery.
  • Moderator - GSM
    Przecież w pobranej paczce wszystko jest.
  • Poziom 19  
    No jest. Wypakowałem to i co dalej.
  • Moderator - GSM
    Masz tam instrukcje i wszystko jest opisane.
  • Poziom 19  
    Niby jest instrukcja, ale nic z tego nie wychodzi, sterowników nie mogę zainstalować.
  • Moderator - GSM
    Uruchamiasz program podpinasz tablet, klikasz przełącz i powinno zapytać o sterowniki.
  • Poziom 19  
    Gdzie mam kliknąć przełącz.
  • Moderator - GSM
    W programie, tylko ty masz po angielsku.
  • Poziom 19  
    Jest w menadżerze urządzeń, ale jak klikam żeby znalazł sterownik i wskazuje stery pobrane to wyskakuje, że system nie może odnaleźć sterów.
  • Moderator - GSM
    Bo tablet musi być w trybie flashmode. Podpinasz tablet w stanie w jakim się uruchamia i klikasz w programie rkbatchtool switch. Tablet powinien przełączyć się w ten tryb. Wtedy dopiero instalujesz sterownik.
  • Poziom 19  
    Sory ale ten program mam po chińsku i nie wiem co i jak.

Dodano po 1 [minuty]:

Jeśli masz czas poprowadź krok po kroku jak to zrobić.
  • Poziom 19  
    Uruchomiłem program, włączyłem tablet, podpiąłem klikam i brak urządzenia. Jedynie komp go widzi jak wchodzę w menu i na apply update from ADB, ale i tak sterów nie moge zainstalować.
  • Moderator - GSM
    To podłącz wyłączone urządzenie.
  • Poziom 19  
    Nic z tego , muszę jakoś stery wgrać.

Dodano po 42 [minuty]:

podłączyłem tablet pod inny komp i pobrał stery i jest widoczny jako alcatel adb, ale program rkbatchtool go nie wykrywa.
  • Moderator - GSM
    A jak podepniesz wyłączony tablet system go wykrywa?
    Zrób tak wyłącz całkowicie tablet. Wciśnij vol up i wtedy podepnij kabel do komputera. Po podpięciu kabla szybko wciśnij power. Wtedy powinno wykryć tablet i zainstalować stery.
  • Poziom 19  
    Nie, wyłączonego nie widzi i widzi go jak włączę i wejdę w menu itd. jak pisałem.
  • Moderator - GSM
    Zrób jak pisałem w poście wyżej.
  • Poziom 19  
    Teraz w menadżerze jest coś takiego RK30 Device. Co dalej bo włączam RKB i nadal go nie widzi. Nie wiem włączyć teraz tablet?