Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vw Passat b4 - Nie działa nawiew (dmuchawa) na biegu 1...

06 Lis 2015 19:36 2412 4
 • Poziom 16  
  Witam, mam passata b4 1.8 w benzynie bez klimy, dzisiaj zauważyłem że nie działa dmuchawa gdy pokrętło biegów dmuchawy ustawione jest na 0,5 i 1. Gdy przełączę na bieg 2, 3 lub 4 to działa, w czym może być problem? Czy to coś poważnego? Jeśli o czymś zapomniałem wspomnieć to proszę pytać (jestem zielony w tych sprawach) proszę o pomoc, pozdrawiam
 • Poziom 10  
  Witam A to?http://nanoforum.pl/volkswagen-passat-rezystor-dmuchawy-b4.html
 • Poziom 16  
  Wyczytałem że może to być wina przełącznika (odgięte styki) i tu moje pytanie jak dobrać się do tych styków? Oczywiste jest że trzeba wyciągnąć panel tylko jak to zrobić?
 • Poziom 23  
  Przed wyciągnięciem panelu sprawdziłbym, czy pojawia się napięcie z każdej pozycji przełącznika na rezystorze dmuchawy, który jest zamontowany zaraz przy silniku dmuchawy, w tym modelu są chyba dwie wtyczki, jedna 4 pinowa, to wtyczka z przełącznika biegów wentylatora, zrób sobie kontrolkę z żarówki i podłącz ją do masy i sprawdzaj kolejno czy pojawia się napięcie na wszystkich przewodach w zależność od ustawienia pozycji przełącznika. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2246201.html A panel sterowania to ściągasz panel który maskuje wszystkie śrubki wokół regulacji od nawiewu, i musisz wykręcić całą ramkę kokpitu, tam masz dwie śrubki na dole i dwie na górze w ramkach nawiewów.
 • Poziom 16  
  Uszkodzona była opornica dmuchawy, po wymianie wszystko działa jak należy.