Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HTR-2067 - Dziwny dzwięk po podłączeniu kabla "mini jack->2x chinch"

juroglo 07 Lis 2015 09:06 1023 2
  • #1 07 Lis 2015 09:06
    juroglo
    Poziom 11  

Witam
    Zakupiłem niedawno w sklepie Agito.pl amplituner Yamaha HTR-2067. Wszystko by było w porządku oprócz jednego. Chodzi o odtwarzanie muzyki z urządzenia podłączonego do amplitunera za pomocom kabla mini jack -> 2x chinch. Dźwięk który wydobywa się z głośników brzmi jakby echo, jakby brakowało jakiegoś kanału, jest jakiś "posłuch". Słychać tylko część muzyki, trochę delikatnych basów, jakieś dziwne inne dźwięki, trochę głos śpiewającego ale niewyraźny i słaby.
    Podłączałem różne kable w różne wejścia chinch "Audio 4 i Audio 5" ale bez zmian. Robiłem nawet przywracanie ustawień fabrycznych i bez zmian.
    Tak jakby amplituner był uszkodzony, jakiś filtr przetwarzający muzykę nie działał - nie wiem.
    TV poprzez wejście optyczne i HDMI, oraz radio działają normalnie tylko jak próbuję podłączyć np. laptop lub telefon poprzez mini jack -> 2x chinch to nie działa.

Proszę o pomoc.
    Czy da się to jakoś zmienić w ustawieniach czy trzeba oddać sprzęt do serwisu.

Pozdrawiam

0 2
  • Pomocny post
    #2 07 Lis 2015 10:49
    igor1516
    Poziom 22  

Wyglada na brak masy. Sprawdz jeszcze raz kable polaczeniowe.

0
  • #3 07 Lis 2015 11:43
    juroglo
    Poziom 11  

igor1516 napisał:
    Wyglada na brak masy. Sprawdz jeszcze raz kable polaczeniowe.

Kable zmieniałem kilka razy i zmieniałem też wejścia ale zmienię jeszcze na inne

Brak masy? A jak to można sprawdzić?

Okazało się że na 6 chińskich kabli jakie posiadam jeden zaczął znów prawidłowo działać.

Wielkie dzięki za pomoc!!!

0