Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen Jumper I 2.8 HDI - Brak mocy, duże spalanie

07 Nov 2015 09:12 2256 6
  • Level 17  
    Witam!
    Mam takiego Jumpera, klient zgłasza mało mocy i duże spalanie. Auto kręci się w całym zakresie obrotów. Brak błędów, zero dymienia, korekta wtryskiwaczy ok, wartości regulatora na pompie ok. Silnik bez przepływomierza. Turbosprężarka ok, nie goni oleju, lekko się obraca, nie ma zbyt dużego luzu. Doładowanie przy obciążeniu ok 1 bar, według mnie o 0,4-0,5 za mało. Ale może w tym silniku takie ma być, nie mam niestety odczytu wszystkich wartości zadanych.
  • Level 17  
    Nie, wydech czysty. Olej ok, stan normalny. Przede wszystkim potrzebuję informacji jakie doładowanie powinno mieć te auto. Chyba, że może ktoś ma zgraną zawartość takiego sterownika to bardzo bym prosił, a zadane wartości już sobie znajdę.
  • Level 12  
    1 bar to za mało. Mam takiego na warsztacie. Jak dalej aktualne to napisz w temcie to sprawdze Ci ile ładuje sprawny ale zapewne pod 2.
  • Level 17  
    Tak aktualny, na razie go zostawiłem bo mam inne tematy do ogarnięcia.
  • Level 24  
    Jak turbina nie pompuje odpowiedniego ciśnienia to podejrzewam że może zapchana - zasyfiona jest chłodnica powietrza ( intercoller). Najprościej odłączyć ją i zobaczyć czy auto się lepiej zbiera.
  • Level 12  
    W tym aucie jest bardzo mało elektroniki jeśli chodzi o doładowanie.

Napewno nigdzie nie masz nieszczelności?

Sprawdź jezcze klapkę zaworu upustowego czy się domyka idealnie.