Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdalny pomiar temperatury

07 Lis 2015 09:40 1344 9
  • Poziom 14  
    Witam, chciałbym zdalnie odczytywać temperaturę. Wcześniej robiłem to za pomocą raspberry pi + nettemp. Ale po burzy raspberry pi juz nie wstaje - brak oznak życia.

Pytanie czy kupować raspberry pi 2, jakiś sterownik plc z aplikacją na androida?
    Może macie jakieś propozycje i rady?

Wiem że sterownik to przerost formy nad treścią, ale wtedy chętnie wykorzystam więcej funkcji (np otwieranie bramy przez telefon i coś pewnie jeszcze w przyszłości wymyślę).
  • PCBway
  • PCBway
  • Poziom 32  
    Co dokładnie masz na myśli używając określenia "zdalne" ?
  • Poziom 14  
    Zdalnie czyli przez internet (duża odległość).

Do tego modułu trzeba by było jeszcze arduino i moduł karty sieciowej.
  • Moderator Mikrokontrolery Projektowanie
    Caporeira napisał:
    Zdalnie czyli przez internet (duża odległość).

Do tego modułu trzeba by było jeszcze arduino i moduł karty sieciowej.

Jeśli piszesz o ESP to nic więcej nie trzeba. Za 2$ masz kompletny moduł WiFi, do którego tylko trzeba wczytać odpowiedni soft, który też jest gotowy, w necie są dziesiątki takich przykładów.
  • Poziom 14  
    Brzmi ciekawie, podasz jakiegoś linka?

Czyli ok, z czyli zmierzę temperaturę i prześle ja po WiFi. Pytanie jejeszcze jak ją odczytać przez internet?
  • Poziom 32  
    Zwykle pomiary temperatury przesyłane są na zdalny serwer. Łączysz się z nim przy pomocy przeglądarki. Przykład: https://thingspeak.com/channels/60834
    Drugim rozwiązaniem jest lokalny serwer czyli dokładnie tak jak robiłeś to wcześniej + odpowiednie przekierowanie portów w routerze.
  • Poziom 14  
    Wyczytałem coś takiego "łączy się do twojego wifi, odpala serwer www i odczytuję temperaturę z czujnika i wyświetla ją".

1. Czyli że ma wifi i webinterface gdzie można odczytać temperaturę przez sieć ?
    2. Na allegro widzę różne wersje (płytki), pytanie czym się różnią i które lepsze ?
    3. Czy on może archiwizować pomiar czy do tego potrzebuje jakiejś dodatkowej pamięci ?
    4. Jakie zasilanie najlepiej zastosować (od razu zakupić) ?
    5. Mam programtor AVR ISP mkII, czy nim zaprogramuje ESP ?
  • Poziom 14  
    Dzięki ta ten link :)
    Z tego co się już dowiedziałem to tak:

1. Tak
    2. Teraz sprawa bardziej się skomplikowała z wyborem, ale pewnie ważnym parametrem będzie moc anteny ? Ciekawie zapowiada się ten (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=5516985339) ale brak informacji o mocy ceramicznej anteny.
    3. Myślę że jest w stanie coś zapisać w swojej pamięci.
    4. Czy tutaj chcąc zastosować do zasilania ładowarkę od smarpthone to muszę zakupić konwerter poziomów logicznych i ten przewód USB ?
    5. Nie znalazłem jesczcze odpowiedzi.