Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

adapter WIFI do TV Toshiba tl - Jak podłączyć dedykowany adapter WiFI do Toshib

07 Lis 2015 12:46 2691 10
 • Poziom 9  
  Witam.
  Wątek podłączenia TV Toshiba TL838 do internetu już czytałem, jednak mój problem odbiega od tego wątku. Mam adapter wifi dedykowany do Toshiby wlm-10u2 telewizor j/w. Po włożeniu do usb w tv wejściu w menu-ustawienia sieci wybraniu bezprzewodowej łączności nic się nie dzieje. Sprawdzenie łączności z siecią wywala komunikat odsyłający do konfiguracji - a w konfiguracji już nic nie mogą zrobić. Mogę jedynie w zaawansowanej konfiguracji sieci wpisać: ustawienie adresu IP,
  Podać konfiguracje DNS, oraz podać adres MAC. Pytanie czy to coś da i skąd wziąć te dane, i czy to coś da?
 • PCBway
 • Poziom 43  
  Co, jak, z czego, w jaki sposób, co i jak wprowadzone, jaki net, od kogo, czym i jak dostarczony do mieszkania, na jakim sprzęcie, czy jest sygnał wifi w miejscu gdzie jest tv.

  Bo oprócz opisu sytuacji nic więcej z Twojego wpisu nie wynika - konkrety!.

  Wskazuje to na brak zasięgu sieci wifi w miejscu gdzie jest tv.
 • PCBway
 • Poziom 9  
  Net 50 Mb/s jest z Vectry modem CISCI model EPC 3925 stoi w tym samym pokoju co TV. WiFi na innych odbiornikach (komputer, telefon, lapek jest tylko TV nie łapie sygnału. Mam domysły czy dedykowany adapter Toshiba wlm-10u2 obsługuje ten model TV Toshiba TL838, ale pewny nie jestem i nigdzie doczytać tego nie mogę. Mam nadzieje, że podałem już wszystkie informacje które pozwolą na ocen e sytuacji, a jak nie to proszę pisać to uzupełnie.
 • Poziom 43  
  ediski napisał:
  Mam domysły czy dedykowany adapter Toshiba wlm-10u2 obsługuje ten model TV Toshiba TL838, ale pewny nie jestem i nigdzie doczytać tego nie mogę

  http://www.toshiba.eu/discontinued-products/40tl838/
  I na samym dole co mamy: USB WiFi® Dongle : WLM20U2

  Ale ten tv ma port LAN - kupić to i dokładnie jak tu pokazano skonfigurować - działać będzie na każdym tv :D .
  http://www.tp-link.com.pl/FAQ-395.html
 • Poziom 9  
  Czyli moje przypuszczenia że adapter musi być inny, szkoda wydałem na niego troszkę kasy bo ktoś mnie źle poinformował, spróbuje go odsprzedać. Co do propozycji zastosowania tl-wr702n mam wątpliwości czy modem vectry CISCI model EPC 3925 pozwoli skonfigurować siec WIfi z drugim ruterem, a podłączenie tl-wr702n do komputera tak jak podaje wskazana instrukcja nie wchodzi w rachubę bo w gniazdo Lan komputera mam podpięty jest internet kablem.
 • Pomocny post
  Poziom 43  
  ediski napisał:
  mam wątpliwości czy modem vectry CISCI model EPC 3925 pozwoli skonfigurować siec WIfi z drugim ruterem

  Nie drugim routerem, tylko routerem w trybie klient - a to różnica.

  Kupuj śmiało - będzie działać.

  Inną kwestią tu jest - czego po takim podłączeniu netu do tv oczekujesz - jeśli tego o czym myśli 99% kupujących tv - to jesteś w błędzie - tv się do tego nie nadaje.
 • Poziom 9  
  Mam świadomość, że Wifi udostępni mi dostęp do tego co producent zaprogramował w TV. Mnie interesuje trochę muzyki np. z YouTube itp. Dziękuję za pomoc.
 • Poziom 9  
  Niestety problemu nie udało się opanować, sprzedaje adapter za pól ceny _nowy.
  Zamykam zgłoszony problem dziękuję za pomoc.
 • Poziom 13  
  Connecté la clé Wi-Fi et passer dans le réglage
 • Poziom 32  
  Adapter WI-FI powinien być włożony do portu USB 2, w ustawieniach sieci w tv trzeba zmienić typ sieci na Wireless czyli bezprzewodową i powinno zadziałać.