Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

adapter WIFI do TV Toshiba tl - Jak podłączyć dedykowany adapter WiFI do Toshib

ediski 07 Lis 2015 12:46 1944 8
  • #1 07 Lis 2015 12:46
    ediski
    Poziom 8  

Witam.
    Wątek podłączenia TV Toshiba TL838 do internetu już czytałem, jednak mój problem odbiega od tego wątku. Mam adapter wifi dedykowany do Toshiby wlm-10u2 telewizor j/w. Po włożeniu do usb w tv wejściu w menu-ustawienia sieci wybraniu bezprzewodowej łączności nic się nie dzieje. Sprawdzenie łączności z siecią wywala komunikat odsyłający do konfiguracji - a w konfiguracji już nic nie mogą zrobić. Mogę jedynie w zaawansowanej konfiguracji sieci wpisać: ustawienie adresu IP,
    Podać konfiguracje DNS, oraz podać adres MAC. Pytanie czy to coś da i skąd wziąć te dane, i czy to coś da?

0 8
  • #2 07 Lis 2015 22:12
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Co, jak, z czego, w jaki sposób, co i jak wprowadzone, jaki net, od kogo, czym i jak dostarczony do mieszkania, na jakim sprzęcie, czy jest sygnał wifi w miejscu gdzie jest tv.

Bo oprócz opisu sytuacji nic więcej z Twojego wpisu nie wynika - konkrety!.

Wskazuje to na brak zasięgu sieci wifi w miejscu gdzie jest tv.

1
  • #3 07 Lis 2015 22:29
    ediski
    Poziom 8  

Net 50 Mb/s jest z Vectry modem CISCI model EPC 3925 stoi w tym samym pokoju co TV. WiFi na innych odbiornikach (komputer, telefon, lapek jest tylko TV nie łapie sygnału. Mam domysły czy dedykowany adapter Toshiba wlm-10u2 obsługuje ten model TV Toshiba TL838, ale pewny nie jestem i nigdzie doczytać tego nie mogę. Mam nadzieje, że podałem już wszystkie informacje które pozwolą na ocen e sytuacji, a jak nie to proszę pisać to uzupełnie.

0
  • #4 07 Lis 2015 22:37
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

ediski napisał:
    Mam domysły czy dedykowany adapter Toshiba wlm-10u2 obsługuje ten model TV Toshiba TL838, ale pewny nie jestem i nigdzie doczytać tego nie mogę

http://www.toshiba.eu/discontinued-products/40tl838/
    I na samym dole co mamy: USB WiFi® Dongle : WLM20U2

Ale ten tv ma port LAN - kupić to i dokładnie jak tu pokazano skonfigurować - działać będzie na każdym tv :D .
    http://www.tp-link.com.pl/FAQ-395.html

0
  • #5 07 Lis 2015 23:13
    ediski
    Poziom 8  

Czyli moje przypuszczenia że adapter musi być inny, szkoda wydałem na niego troszkę kasy bo ktoś mnie źle poinformował, spróbuje go odsprzedać. Co do propozycji zastosowania tl-wr702n mam wątpliwości czy modem vectry CISCI model EPC 3925 pozwoli skonfigurować siec WIfi z drugim ruterem, a podłączenie tl-wr702n do komputera tak jak podaje wskazana instrukcja nie wchodzi w rachubę bo w gniazdo Lan komputera mam podpięty jest internet kablem.

0
  • Pomocny post
    #6 07 Lis 2015 23:58
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

ediski napisał:
    mam wątpliwości czy modem vectry CISCI model EPC 3925 pozwoli skonfigurować siec WIfi z drugim ruterem

Nie drugim routerem, tylko routerem w trybie klient - a to różnica.

Kupuj śmiało - będzie działać.

Inną kwestią tu jest - czego po takim podłączeniu netu do tv oczekujesz - jeśli tego o czym myśli 99% kupujących tv - to jesteś w błędzie - tv się do tego nie nadaje.

0
  • #7 08 Lis 2015 02:07
    ediski
    Poziom 8  

Mam świadomość, że Wifi udostępni mi dostęp do tego co producent zaprogramował w TV. Mnie interesuje trochę muzyki np. z YouTube itp. Dziękuję za pomoc.

0
  • #9 14 Wrz 2016 10:04
    ediski
    Poziom 8  

Niestety problemu nie udało się opanować, sprzedaje adapter za pól ceny _nowy.
    Zamykam zgłoszony problem dziękuję za pomoc.

0