Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renult Clio II 2003 - Ile występowało warianantów koloru białego ? Jeden ?

michal_v 07 Lis 2015 13:04 3306 8
  • #1 07 Lis 2015 13:04
    michal_v
    Poziom 13  

Witam,

Panowie mam taki problem ponieważ szukam drzwi do Clio 2 DCi 2003 rok, chce kupić jakieś używane z portalów aukcyjnych. Jest kilka w białym kolorze jednak nie chce kupić całkowicie innego odcienia.
    Występowała jedna wersja kolorystyczna bieli ?
    Bo jak wiadomo producenci nieraz robią kilka wariantów.
    A także czy coś się różniło phase 1 czyli przed liftem od wersji poliftowej phase 2.

Jeżeli ktoś wie proszę o info. Jak na razie z moich poszukiwań znalazłem oficjalnie jedna wersje, jednak czy wersje flotowe nia miały jakiego "zwykłego" białego ?

0 8
  • #2 07 Lis 2015 15:34
    milejow
    Poziom 42  

michal_v napisał:
    A także czy coś się różniło phase 1 czyli przed liftem od wersji poliftowej phase 2.

Nie ma żadnej różnicy, odnośnie koloru-nie wiem ale obstawiam, że jeden.

0
  • #3 07 Lis 2015 16:28
    normales
    Poziom 11  

Z kolorem zwłaszcza na francuzach nie trafisz. Biały białemu nie równy. Najlepiej dobierać kolor z elementu i ewentualnie porównać do nr koloru.

0
  • #5 07 Lis 2015 18:58
    kakibara
    Poziom 27  

Jest kilka odcieni koloru białego, kupując z portali aukcyjnych - każdy szanujący się sprzedawca nie zagwarantuje ci że to ten kolor, że nie będą porysowane (przecież są jedne o drugie oparte - w celu przechowywania), więc będą rysy - do malowania, jak przewidujesz je przetransportować? paczką? jest duże ryzyko że mogą być pogięte w czasie podróży- w magazynach gdzie je przepakowują rzucają wszystkim czym się da.
    Dla sprzedającego biały to biały - przecież nowy nabywca i tak będzie malował je. Sam tak nabyłem po wielkich poszukiwaniach klapę do bmw gdzie jest oprócz nr nazwa lakieru - tak to jest ten lakier, tak to jest ten nr, nie ma rys oznajmił pan, po rozpakowaniu były rysy, był prawie ten sam kolor.
    Biały kolor tez może mieć inny odcień skąd wiesz, czy był garażowany czy nie stał pod drzewem w słoncu.

0
  • #6 08 Lis 2015 00:07
    michal_v
    Poziom 13  

Wiadomo że odcień pomimo wieku może się różnić, jednak poprawki lakiernicze i korektę lakieru wykonam SAM, a polerowanie przy akrylu potrafi czynić cuda. Jednak nie chcę trafić na perłę, czy zupełnie inny odcień w cywilnej wersji a sprzedawany w "innej" wersji pod flotę.
    Zaryzykuję i kupię bo z wysyłką to 110-150 zł

Dodano po 16 [minuty]:

Renult Clio II 2003 - Ile występowało warianantów koloru białego ? Jeden ?

Czyli biały raczej na 99% jeden perła dość znacznie się różni, problem by był z odcieniami metalizowanego zielonego i granatu i czerwieni.

0
  • #7 08 Lis 2015 00:49
    Kune
    Poziom 23  

W Renault na tabliczne (na prawym słupku B) masz kod lakieru.
    Jeśli ktoś miał całe auto, pewnie może/mógł odczytać kod lakieru. Poza tym czy to akryl, czy metalic czy perła to każdy kto handluje częściami zobaczy na oko.

0
  • #9 08 Lis 2015 10:54
    Kune
    Poziom 23  

mailem napisał:
    Kune napisał:
    metalic
    biały?
    Super porada

Co biały? Nie widziałeś białego metalica?
    Czy w szkole nie nauczyli Cię znaczenia słowa "poza tym"?

0