Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus MeMO Pad FHD 10 (ME302C) - Instalacja oprogramowania

Bohun111 07 Lis 2015 14:42 1443 2
  • #1 07 Lis 2015 14:42
    Bohun111
    Poziom 9  

Witam
    Jestem posiadaczem tabletu Asus MeMO Pad FHD 10 (ME302C). Od pewnego czasu tablet nie chce się włączyć tzn jest podświetlenie matrycy ale nic się nie wyświetla. Po podłączeniu do tv poprzez hdmi można zauważyć tylko start logo asus po czym następuje jakby "zawieszenie systemu: i jest czarny obraz. W tryb serwisowy udaje się wejść poprzez wciśnięcie power i vol+ lecz nie ma tam żadnych opcji wyboru. Na tv pokazuje się logo androida w zółtym hełmie. Postanowiłem sciągnać z oficjalnej strony asusa oprogramowanie WW_ME302C-V5.0.21-0-ota-user pod mój sprzęt jednak mam problem żeby za pomocą programu PhoenixCard przygotować bootowalna kartę z oprogramowaniem pod ten tablet. Jest jeszcze inny alternatywny sposób zaczerpnięty z tej strony http://darmowyinternet.net/forum/temat-tutorial-instalacja-aktualizacja-systemu-android_549 ale tam również należy przerobić obraz iso na img żeby dokonać upgrade tableta. Jeśli ktoś wie jak zamienić plik iso na img proszę o jakieś wskazówki. Ogólny problem jest jednak poważniejszy, gdyż chciałbym wskrzesić swój tablet. Dodam iż jest to produkt nowy, na pewno nie jest fizycznie uszkodzony. Problem jest z oddaniem go na gwarancje ponieważ został zakupiony na terenie Holandii i tam musiałbym udać się wraz z paragonem zakupu żeby go ewentualnie wymienić na nowy (Obecnie jestem w Polsce). Jeśli ktoś miał podobny problem lub wie jak rozwiązać sprawę wgrania oprogramowania do tego tabletu proszę o info.

0 2
  • #2 16 Gru 2015 18:39
    phantom48
    Poziom 27  

Szukaj pomocy na xda developers , ja przy pomocy tam zamieszczonej instrukcji zainstalowałem rom w asusie memo 7, nie działał w nim dotyk ,ale wymiana softu nic nie pomogła uszkodzona była płyta.To iż sprzęt jest nowy nie znaczy iż nie może być uszkodzony, więc większych nadziei nie pokładaj w wymianie softu ale popróbować można.

0
  • #3 18 Gru 2015 01:32
    Bohun111
    Poziom 9  

Witam!
    Udało mi się samemu naprawić problem z tabletem. Tablet jak wcześniej sądziłem miał wysypany system. Ja napisze jak u mnie udała się naprawa - nie wiem czy u Ciebie to także pomoże ale sprawdzić zawsze warto. Na początek rozładuj całą baterie do zera (o ile już nie jest rozładowana) a następnie naładuj ją na max. Ja w tym czasie nie uruchamiałem tableta pozostawiłem go na kilka godzin na ładowarce. Następnie poprzez zakupiona przejściówke podpiąłem tablet po hdmi do tv. Dlaczego tak? Włączając tablet nie było obrazu na nim, po podpięciu do tv obraz tzn logo androida było widoczne. Tablet uruchomiłem w trybie recovery kombinacja klawiszy vol+ i power. Dodaje ze kombinowałem tak kilkanaście razy aż wreszcie zatrybił system i udało się wejść poprawnie w recovery. Dalsza czynność polegała tylko na przywróceniu do ustawień fabrycznych i sciągnieciu aktualizacji. Tablet po restarcie i odłączeniu od tv uruchomił się poprawnie ale należy wyłączyć w nim wygaszacz. Tam leży przyczyna wyłączenia na stałe tableta. Polecam też niedoprowadzać baterii do całkowitego rozładowania gdyz takie sytuacje w androidach powodują same problemy. Czekam na aktualizacje softu by uniknąć podobnych niespodzianek. Generalnie cała sprawa sprowadza sie do uruchomienia trybu recovery i tym tropem podąrzaj w naprawie tableta o ile nie jest fizycznie uszkodzony (np poprzez upadek).

0