Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dekoder TV SM -GLOBO. Jak go podłączyć do TV przez EUROSCART.

BURMAR 07 Lis 2015 17:36 492 5
  • #1 07 Lis 2015 17:36
    BURMAR
    Poziom 23  

Witam,
    zmieniłem dostawcę sygnału telewizyjnego. Przeszedłem z Polsatu do TV Spółdzielni Mieszkaniowej. Sygnał TV odbieram poprzez dekoder GLOBO. W związku z kosztami zrezygnowałem z multiroomu. Chciałem jeden telewizor podłączyć przez HDMI a drugi poprzez EURO. Przeprowadzając próbę na krótkich przewodach wszystko działało. Pierwszy telewizor poprzez HDMI działą zawsze. Drugi natomiast działa tylko przez EURO. W związku z tym, że do drugiego pokoju dotelewizora numer dwa ma kabel SAT oraz dwa przewody ekranowane używane kiedyś do przesyłu sygnału audio. W związku z tym, że chcę użyć tego podwójnego przewodu ekranowanego musiałem zrobić przejściówkę z EURO (wyjście z dekodera) na CHINCH do wejścia do drugiego telewizora. Przewody wykonałem na 100% poprawnie ale niestety po podłączeniu tego przedłużonego przewodu do telewizora numer dwa mam tylko sygnał AUDIO. Nie mogę uzyskać sygnału wideo. Z uwagi na odległość i położone już podłogi nie mogę pociągnąć nowego przewodu EURO - EURO. Rozdzielczość dekodera zmieniałem ale bez rezultatów.Czy mogę coś poradzić aby uzyskać sygnał VIDEO na drugim telewizorze ?
    Bardzo prosze o jakieś sugestie.
    Pozdrawiam

0 5
  • Pomocny post
    #2 07 Lis 2015 19:29
    niewolno2
    Poziom 38  

Przełącz kontrolnie sygnał video na jeden z tych ekranowanych przewodów i będziesz miął pewność czy przewód jest sprawny.

0
  • #3 07 Lis 2015 19:57
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

BURMAR napisał:
    do drugiego pokoju dotelewizora numer dwa ma kabel SAT

Po co się bawisz w jakieś kabelki cinch - kup modulator antenowy, wykorzystaj ten kabel sat.

0
  • #4 07 Lis 2015 21:02
    BURMAR
    Poziom 23  

Sprawdziłem jeszcze raz przewody. Za Waszą sugestią zmieniłem audio z video (dla sprawdzenia). Faktycznie video był uszkodzony. Już go naprawiłem i teraz wszystko działa. To znaczy jest w drugim telewizorze video i audio ale jakość obrazu jest kiepska. Gorsza niż analogowy.Ten przewód, który wykorzystuję to zwykły przewód ekranowany stereo do sygnału audio. Długość całości to ok. 20 metrów. Czy długość kabla przy połączeniu EURO/EURO może mieć wpływ na jakość obrazu ?
    Co do tego modulatora. Czy stosując go, to znaczy podając na wejście AV sygnał z dekodera z EURO i przesyłając go po kablu sat do wejścia antenowego poprawię jakość obrazu ? Co lepiej zrobić : zastosować modulator czy zmienić przewód EURO/EURO (VIDEO) na lepszy (jaki) ?

0
  • Pomocny post
    #5 07 Lis 2015 21:42
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

BURMAR napisał:
    Długość całości to ok. 20 metrów. Czy długość kabla przy połączeniu EURO/EURO może mieć wpływ na jakość obrazu ?

Długość na tej odległości nie ma znaczenia - ma znaczenie za to jakość tego kabla - a to jak wiemy kilka drucików i to jeszcze pewnie ten najtańszy...
    BURMAR napisał:
    Co do tego modulatora.

Kup modulator - można na nim ustawić kanał (pasmo) na jakim ma pracować, czego na tych badziewnych kabelkach nie zrobisz.

0
  • #6 15 Sty 2017 20:33
    BURMAR
    Poziom 23  

Witam,
    do drugiego telewizora podłączyłem antenę od TV naziemnej.To mi wystarcza.
    Dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo