Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Denon AVR-X2100W - Brak dźwięku z TV Philips

RossignolG 07 Lis 2015 18:11 789 13
  • #1 07 Lis 2015 18:11
    RossignolG
    Poziom 4  

Witam! Nie ukrywam, że jestem początkującym w opisywanej kwestii i być może ktoś uzna problem za banalny. Podłączyłem amplituner Denon AVR-X2100W z telewizorem Philips 48PFS6609/12 za pomocą złącz HDMI ARC w celu uzyskania dźwięku z telewizora przez kolumny kina domowego. Niestety w żaden sposób nie mogę dźwięku włączyć. Z poziomu telewizora ustawienia są OK. natomiast nie mam pojęcia co przestawić w amplitunerze. Niestety instrukcja obsługi amplitunera jest tak napisana że w zasadzie w niczym nie pomaga... Proszę o pomoc

0 13
  • #3 07 Lis 2015 18:42
    RossignolG
    Poziom 4  

Kwestia tylko taka, że w opisie technicznym amplitunera jest zalecenie żeby podłączyć TV przez HDMI ARC

0
  • #4 07 Lis 2015 21:00
    intenso
    Poziom 38  

Kolego musisz wybrać na ampli źródło Tv Audio, w ustawieniach amplitunera ustawić aby dźwięk zostawał w ampli, i w tv musisz włączyć funkcje sterowania przez Hdmi czyli Philips AV Link i zmienić na głośniki zewnętrzne lub urządzenie audio.

0
  • #5 08 Lis 2015 03:57
    Polon_us
    Poziom 40  

intenso napisał:
    w tv musisz włączyć funkcje sterowania przez Hdmi czyli Philips AV Link

W telewizorach Philips ta funkcja ma mazwę EasyLink.
    Trzeba ją włączyć i następnie uaktywnić ARC.
    RossignolG napisał:
    Niestety instrukcja obsługi amplitunera jest tak napisana że w zasadzie w niczym nie pomaga..

Nie jest tak źle.
    - strona 39 - podłączanie telewizora z wykorzystaniem ARC
    - strona 150 - włączenie HDMI Control - uaktywnia to ARC po stronie wzmacniacza.

0
  • #6 08 Lis 2015 08:02
    intenso
    Poziom 38  

@Polon_us widocznie zmienili nazwę bo kiedyś właśnie tak to się nazywało.

0
  • #7 08 Lis 2015 08:07
    RossignolG
    Poziom 4  

Witam ponownie. W telewizorze mam włączony EasyLink. W Amplitunerze włączone sterowanie HDMI, a dźwięku jak nie było tak nie ma - idzie wyłącznie przez głośniki telewizora. Totalnie nie wiem co może być powodem i jakie jeszcze ustawienie zmienić. Idę dzisiaj kupić sobie kabel optyczny audio.

0
  • #8 08 Lis 2015 08:45
    intenso
    Poziom 38  

A zmieniłeś w ustawienia dźwięku ze będzie odtwarzane przez urządzenie audio?

0
  • #9 08 Lis 2015 08:54
    RossignolG
    Poziom 4  

W telewizorze się tego nie da zrobić. Z chwilą gdy wyłączam głośniki znika z menu opcja wyboru zewnętrznego wzmacniacza, a jak znów włączę głośniki to przy wybieraniu zewnętrznego wzmacniacza pojawia się komunikat, że nie można go wybrać bo głośniki są włączone... i tak w kółko. Może to jakiś błąd oprogramowania TV.

0
  • Pomocny post
    #10 08 Lis 2015 09:11
    intenso
    Poziom 38  

Po Philips-ie można się wszystkiego spodziewać, ich tv maja najgorsze softy.
    Kup kabel optyczny i po sprawie.

0
  • #11 08 Lis 2015 09:18
    RossignolG
    Poziom 4  

Tak zrobię. Co do softu Philipsa to masz rację na 200%. Po kupnie miałem oprogramowanie, które potrafiło np. samoistnie włączyć telewizor w środku nocy, nie działało wywoływanie kanałów numerkiem na pilocie, podczas przełączania kanałów przeskakiwały np. o dziesięć itd. Dopiero aktualizacja softu trochę pomogła. Pewnie jednak nowa wersja nie usunęła wszystkich błędów...

0
  • Pomocny post
    #12 08 Lis 2015 10:07
    intenso
    Poziom 38  

Mieć nadzieję że na wyjściu optycznym tv ma dźwięk ;-)

0
  • Pomocny post
    #13 08 Lis 2015 15:49
    Polon_us
    Poziom 40  

A kabel HDMI łączący telewizor i kino jakiej jet wersji? W miarę nowy?
    Jaka długość tego kabla?

Czy w telewizorze, oprócz włączenia EasyLink kolega ustawiał jakieś inne opcje?
    Nie mam tu na myśli włączenie/wyłączenie głośników.

0
  • #14 08 Lis 2015 20:46
    RossignolG
    Poziom 4  

Kupiłem dzisiaj kabel optyczny no i dźwięk jest. Trochę jednak szkoda, że nie przez HDMI ARC tak jak w sumie powinno być... Dziękuję w każdym razie za chęć pomocy. Pozdrawiam!

0