Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder Sagemcom WHD 80 - przeskakuje kanały przy ich przełączaniu

wlodarek1 07 Lis 2015 18:37 2838 6
  • #1 07 Lis 2015 18:37
    wlodarek1
    Poziom 14  

Problem jest taki jak napisałem w tytule; gdy przełączam kanały przyciskami P+ / P-
    to często przeskakuje o kilka kanałów na raz.
    Szczególnie często dzieje się tak na kanałach sportowych, czyli numery 125 do 138
    Czy inni użytkownicy dekodera WHD 80 też zetknęli się z takim problemem?
    Wszedłem w ustawienia ukryte [przyciski - niebieski-żółty-niebieski] i po
    wybraniu opcji ZRESETUJ sytuacja nie uległa poprawie.
    Czy można coś z tym zrobić, czy tylko wymienić dekoder?
    Czy można jakoś tak załatwiać wymianę dekodera, aby dali mi w razie wymiany inny model? Taki który obsługuje DISECQ ?
    Dzięki za wszelkie porady...

0 6
  • #3 08 Lis 2015 17:06
    wlodarek1
    Poziom 14  

Dziś rano zadzwoniłem na infolinię orange , rozmowa trwała 20 minut i kosztowała mnie 5,5 zł . Konsultant próbował zrobić całkowity reset dekodera ale okazało się że jeśli dekoder komunikuje się po WIFI z routerem innym liż livebox to nie jest to możliwe . Dopiero w południe gdy zmieniłem router z tplink-a na livebox to po połączeniu tel z ich strony konsultant zrobił całkowity reset dekodera ale to nic nie pomogło . Nadal przeskakuje bezpośrednio np. z 131 na 137 albo ze 134 na 130 . Konsultant dał mi sms-a z numerem zlecenia do wymiany dekodera ......

0
  • #5 09 Lis 2015 16:03
    wlodarek1
    Poziom 14  

Dziś wymieniłem dekoder i o dziwo po włączeniu nowego dekodera WHD
    okazało się już na początku , że ma on tę samą wadę co ten oddany egzemplarz ;
    z kanału 132 od razu na 137 i np. z 134 bezpośrednio na 130 ......
    Czy to możliwe żeby 2 dekodery miały tą samą wadę czy raczej ja powiniemem coś zmienić w ustawieniach dekodera lub liveboxa aby ta uciążliwość ustąpiła ?
    Gdy ręcznie wybiorę na pilocie numer 136 lub 133 - kanały tę działają bez problemów , ale gdy używam na pilocie przycisków P+ i P- , na kanałach sportowych to przeskakuje po kilka naraz ........

0
  • #7 11 Lis 2015 19:25
    wlodarek1
    Poziom 14  

Dziś zadzwonił do mnie pracownik serwisu orange i przeprosił mnie za kłopot .
    POwiedział mi że problem jest im znany i wynika z błędu w firmware i
    będzie poprawiony ! . Powiedziałem mu że o tym powinni wiedzieć konsultanci i pracownicy salonów orange . Obiecał mi że przekaże taką informacje konsultantom .
    A ja straciłem na połączenia z ich infolinią ponad 10 zł !

2