Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VOLVO V40 1.8 2000r - Gaśnie przy wrzuceniu sprzęgła

Plugawiec81 07 Lis 2015 21:34 1605 0
    Plugawiec81
    Poziom 2  
    Witam Serdecznie.
    Mam problem z moim VOLVO V40. Jest to model z 2000r. z silnikiem 1.8 (122KM) ze zmienną fazą rozrządu. Samochód w gazie.
    Samochód po odpaleniu bardzo cicho i spokojnie chodzi. Czuć że ma moc itd. Problem zaczyna się po kilku minutach (wskazówka temperatury wchodzi na 2 - 3 kreskę). Jeśli wjadę na drogę szybkiego ruchu i rozpędzę samochód do 80-90km/h wcisnę sprzęgło i wyrzucę bieg to obroty od razu lecą do 0 i samochód wyłącza się. Poratować może zmiana biegu na 5 i wtedy samochód jedzie dalej.
    Problem występuje również na niskich biegach. Tak jak wyżej pisałem, po lekkim rozgrzaniu jadę "przepisowo" w mieście. Wystarczy czerwone światło i chcę zrobić tzw. dojazd do auta przedemną to po wciśnięciu sprzęgła obroty lecą do 0 i samochód trzeba odpalać na nowo. A wtedy dzieją się "cuda". Po odpaleniu obroty wskakują do 1200 obrotów i zaraz lecą do 0 (potraf na nowo zgasnąć) albo strasznie skaczą od 0 do 1000 (falowanie). Każdy podjazd na 2 lub 1 biegu i wciśnięciu sprzęgła w korkach kończy się spadkiem obrotów do 0 i falowanie. Im bardziej rozgrzany samochód tym obroty utrzymują się na coraz wyższym poziomie.
    Po 15 minutach jazdy jest już wszystko dobrze. Problem dzieje się na benzynie i na gazie.
    Wymieniany był silniczek krokowy, czyszczona przepustnica, wymieniony alternator. Wymieniony termostat na silniku i w gazie.
    Z tego co kojarzę za jakiś czas trzeba będzie wymienić koło zmiennej fazy rozrządu bo po około godzinie pracy silnika zaczyna być słyszalne klekotanie jak w dieslu. (klekot trwa 2-3 sekundy i przez kolejne 2-3s jest normalna praca silnika i za chwile to samo, z czasem klekot wydłuża się)
    Proszę o pomoc.
    Wiktor