Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer XV-DV55 - Jak podłączyć | Kino Pioneer/NBOX/TV SAMSUNG

damianitalia 07 Lis 2015 22:14 2871 6
  • #1 07 Lis 2015 22:14
    damianitalia
    Poziom 2  

Witam, jestem szczęśliwym posiadaczem Kina Domowego Pioneer XV-DV55.
    Mam Problem z podłąnczeniem owego zestawu,próbowałem razem z tatą podłąnczyć ale nie mamy pojęcia jak to zrobić :) podlanczenie kabla video z Tunera dvd do Tv wyświetla menu dvd ale nic pozatym.
    Potrzebuje podłąnczenia poprzez dekoder NBOX (telewizja N) do telewizora
    Tak wygląda NBOX z tyłu Pioneer XV-DV55 - Jak podłączyć | Kino Pioneer/NBOX/TV SAMSUNG
    tak wygląda subofer z tyłu Pioneer XV-DV55 - Jak podłączyć | Kino Pioneer/NBOX/TV SAMSUNG
    a tak wygląda tuner z wbudowanym DVD ;)
    Pioneer XV-DV55 - Jak podłączyć | Kino Pioneer/NBOX/TV SAMSUNG
    prosiłbym o informacje jak to podłąnczyć :) z przekazem dla zielonego człowieczka :) pozdrawiam i czekam na sugestie :) pozdrawiam

0 6
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #2 10 Lis 2015 08:00
    Polon_us
    Poziom 41  

A telewizor to (model)?

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 10 Lis 2015 19:56
    damianitalia
    Poziom 2  

Samsung UE40EH5450

0
  • #4 11 Lis 2015 07:34
    Polon_us
    Poziom 41  

damianitalia napisał:
    z przekazem dla zielonego człowieczka

Nie wiem, co to oznacza, ale będę się starał pisać przystępnie :)

A - Połączenie DVD - telewizor
    Tu nic w zasadzie nie można zmienić. Tylko sygnał Composite mozna wykorzystać. Jeżeli kolega ma obraz menu DVD na ekranie telewizora, to w takim przypadku te połączenie tak zostawić.

B - Dekoder - TV - kino
    Te połączenie proponowałbym zrobić dwu-torowo tj. sygnał video do telewizora, a sygnał audio do kina.

A zatem:

- video - połączyć przewodem HDMI z dekodera -> HDMI OUT do -> wejście TV -> np. HDMI 1

- audio - połączyć przewodem optycznym TosLink z wyjścia dekodera AUDIO SPDI/F do wejścia optycznego w kinie -> AUDIO 1 Optical IN
    (proszę pamiętać o wyjęciu zaślepek z gniazda w kinie i zdjęciu osłonek z kabla optycznego o ile są założone - tak na wszelki wypadek piszę)

Potrzebne będą rownież pewne zmiany w ustawieniach:

A - dekoder - w ustawieniach wyjścia AUDIO należy ustawić SPDI/F (lub optyczne) - nie może być tam ustawione HDMI
    Ustawić te wyjście na Dolby Digital lub DTS, ale nie PCM

B - kino - potrzebne jest przypisanie wejścia optycznego do wejścia AUDIO 1

Aby to zrobić:

- na pilocie kina nacisnąć po kolei; -> AUDIO 1 -> SYS -> SETUP
    - używając kierunki (strzałki) lewo/prawo ustawić na wyświetlaczu kina "INPUT"
    - mając "INPUT" na wyświetlaczu użyć kierunki góra/dół aż ukaże się "INPUT OPTICAL"
    - potwierdzić to klawiszem Enter

To w zasadzie wszystko.

Powodzenia :)

0
  • #5 12 Lis 2015 17:34
    damianitalia
    Poziom 2  

Dziękuje za profesjonalną pomoc ;) w weekend będę miał więcej czasu na sprawdzenie czy hula to wszystko tak jak powinno :) więc proszę nie zamykać jeszcze tematu :)

1
  • #6 21 Lis 2015 16:44
    damianitalia
    Poziom 2  

Mam problem z przypisaniem wejścia AUDIO 1, naciskam po kolei -> AUDIO 1 -> SYS -> SETUP ale przycisk EXIT/SETUP położony nad przyciskiem Band poprostu nie reaguje,tzn po wykonaniu wyżej opisanej kombinacji przycisków nie świeci się czerwona kontrolka na pilocie :/ nie wiem może po prostu coś źle robię albo coś.
    Pomocy :)

0
  • #7 22 Lis 2015 04:13
    Polon_us
    Poziom 41  

Hmmm, może kolega spróbować wybrać V2 zamiast A1?

Przewód optycznie również proszę przełożyć do wejścia optycznego oznaczonego V2 :)
    Proszę mieć pewność, że dekoder jest włączony.

Również można spróbować sekwencję -> TV -> Audio1 -> SYS -> Setup

0