Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Audi a4/ b5 1.6B 96r - szarpanie silnika

wiktor12635 07 Nov 2015 22:19 2841 4
    wiktor12635
    Level 2  
    Witam wszystkich, mianowicie mam problem z samochodem audi a4 1.6 benzyna z 1996 roku, problem polega na tym że samochód pali dobrze tylko gdy jest zimny i zaczyna się jazdę wtedy szarpie i nie jedzie tak jak powinien, natomiast gdy samochód się zagrzeje wtedy częściowo ustaje lecz szarpanie nadal jest wyczuwalne, proszę o jakieś porady co może być nie tak ?? Auto nie posiada lpg jest sama benzyna. Szukałem podobnych wątków lecz ciężko znaleźć podobną sytuację do mojej. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
    marek1772
    Level 16  
    Jak szarpie to zanika iskra na którymś cylindrze . Przyczyny szukaj w kablach , świecach, cewce.
    wiktor12635
    Level 2  
    ok dzięki za odpowiedź, na pewno to sprawdzę i napiszę co było nie tak :)
    marian7k
    Level 14  
    Przykleję się do wątku bo mam podobne objawy. Mechanik zadecydował kable, zamówili Boscha i założyli problem pozostał , wcześniej stwierdził świece wymienił na oryginalne - problem pozostał. Dzisiaj powiedział gruszka od przyspieszenia obrotów silnika i polecił poszukać na szrotach bo nowa sporo kosztuje. Nie mam pojęcia co to jest " gruszka" na allegro wyskoczyła gruszka podciśnienia cena 24 zł i nie wiem jak to się ma do tego co mówi mechanik.
    Wcześniej nie chodził wskażnik temp silnika stwierdził czujnik - po wymianie powiedział zepsuta wiskoza i termostat - słow brakuje na ten warsztat sam.
    Może ktoś wie co to za gruszka. Silnik audi 1,6 benz.1999r listopad 102 KM.
    gawlo235
    Level 19  
    Bez odczytania błędów to jeszcze mogę wymienić kilka czujników które można wymienić na pałę. Tylko czy o to chodzi? Błędy to min.