Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi a4/ b5 1.6B 96r - szarpanie silnika

wiktor12635 07 Lis 2015 22:19 1113 4
  • #1 07 Lis 2015 22:19
    wiktor12635
    Poziom 2  

Witam wszystkich, mianowicie mam problem z samochodem audi a4 1.6 benzyna z 1996 roku, problem polega na tym że samochód pali dobrze tylko gdy jest zimny i zaczyna się jazdę wtedy szarpie i nie jedzie tak jak powinien, natomiast gdy samochód się zagrzeje wtedy częściowo ustaje lecz szarpanie nadal jest wyczuwalne, proszę o jakieś porady co może być nie tak ?? Auto nie posiada lpg jest sama benzyna. Szukałem podobnych wątków lecz ciężko znaleźć podobną sytuację do mojej. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

• #2 07 Lis 2015 23:34
    marek1772
    Poziom 16  

Jak szarpie to zanika iskra na którymś cylindrze . Przyczyny szukaj w kablach , świecach, cewce.

• #3 09 Lis 2015 16:15
    wiktor12635
    Poziom 2  

ok dzięki za odpowiedź, na pewno to sprawdzę i napiszę co było nie tak :)

• #4 17 Lis 2015 20:05
    marian7k
    Poziom 13  

Przykleję się do wątku bo mam podobne objawy. Mechanik zadecydował kable, zamówili Boscha i założyli problem pozostał , wcześniej stwierdził świece wymienił na oryginalne - problem pozostał. Dzisiaj powiedział gruszka od przyspieszenia obrotów silnika i polecił poszukać na szrotach bo nowa sporo kosztuje. Nie mam pojęcia co to jest " gruszka" na allegro wyskoczyła gruszka podciśnienia cena 24 zł i nie wiem jak to się ma do tego co mówi mechanik.
    Wcześniej nie chodził wskażnik temp silnika stwierdził czujnik - po wymianie powiedział zepsuta wiskoza i termostat - słow brakuje na ten warsztat sam.
    Może ktoś wie co to za gruszka. Silnik audi 1,6 benz.1999r listopad 102 KM.

• #5 19 Lis 2015 11:06
    gawlo235
    Poziom 19  

Bez odczytania błędów to jeszcze mogę wymienić kilka czujników które można wymienić na pałę. Tylko czy o to chodzi? Błędy to min.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo