Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buczenie w głośnikach wzmacniacz wega

07 Lis 2015 22:37 765 11
  • Poziom 7  
    Witam. Posiadam wzmacniacz Wega JPS 352 po podłączeniu głośników nie słychać żadnej muzyki tylko buczenie. Stało się tak kiedy słuchałem głośno muzyki i nagle muzyka przestała grać i teraz tylko słychać buczenie w głośnikach co to może być uszkodzona końcówka mocy czy kondensatory ?
  • Poziom 41  
    Rozkręcić ale raczej końcówka.
  • Poziom 41  
    Skoro rozkręciłeś to miałem nadzieje że masz jakiś miernik - organoleptycznie tego sienie zdiagnozuje.
  • Poziom 7  
    Jakiś rok temu był zalany ten wzmacniacz wodą. Powiedź jak sprawdzić miernikiem końcówkę mocy.
  • Poziom 41  
    @windows7canon czy tak jest STK463?
    Jeśli tak, to raczej nie ma co sprawdzać, zepsuta raczej na pewno.
    Ale dla pewności, sprawdź napięcie na nóżce 7 i 10.
  • Poziom 7  
    Ok sprawdzę dziś. A czy muszę tez wymieniać kondensatory czy wystarczy tylko jak wymienię końcówkę. Jak muszę wymienić kondensatory to które? Bo nie jestem pewien ale zdaje mi się że te dwa zaznaczone na zdjęciu.
  • Poziom 41  
    @windows7canon nie musisz wymieniać żadnych kondensatorów. Wymiana kondensatorów, bo tak, to nie naprawa.
  • Poziom 7  
    Sprawdziłem i na 7 oraz 10 jest napięcie. Nie miałem miernika więc nie wiem jakie dokładnie, ale 12V żarówka przy dotknięciu paliła się. Po za tym znalazłem bezpiecznik, do którego nie dopływa, ani nie wypływa prąd.
  • Poziom 41  
    [quote="windows7canon"] Nie miałem miernika więc nie wiem jakie dokładnie, ale 12V żarówka przy dotknięciu paliła się.[/quote

Kolega raczy sobie żarty robić?
  • Poziom 43  
    windows7canon napisał:
    Nie miałem miernika
    Jak nie masz miernika nawet się nie powinieneś dotykać do tego wzmacniacza. Serwis ma miernik, ma też wiedzę, której Tobie niestety brakuje...