Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Satel Versa mcu a sygnalizacja słabej baterii czujki.

krzysiek7791 08 Nov 2015 10:32 1599 5
Optex
 • #1
  krzysiek7791
  Level 11  
  System Satel Versa z modułem bezprzewodowym VERSA MCU, czy pojawi się na klawiaturze informacja o niskim stanie baterii czujnika mpd300 kiedy bateria w czujniku będzie słaba? Czy ktoś to sprawdzał?
 • Optex
 • #2
  sciacho
  Level 18  
  W centrali Versa możesz dowolnemu wyjściu przyporządkować informację o awarii baterii dowolnej czujki bezprzewodowej i to bez znaczenia czy jest to czujka abax czy MICRA.
 • Optex
 • #4
  dariusz.bembenek
  Stationary Alarms specialist
  sciacho wrote:
  W centrali Versa nie można zaprogramować typu wyjścia AWARIA BATERII urządzenia bezprzewodowego bez względu czy używasz abax czy czyjek z MICRY

  To prawda, nie ma takiego typu wyjścia.
  Jest natomiast typ wyjścia "Wskaźnik awarii", w którym jest opcja dot. awarii baterii urządzenia bezprzewodowego. Więc zaprogramować da się, a czy to działa, to też nie wiem, bo nie miałem okazji tego ustawiać w ten sposób. Natomiast nie widzę powodu, dla którego to miałoby nie działać ;)
 • #5
  niebieskipolo
  Level 23  
  W przypadku słabej baterii w MPD300 manipulator Versy sygnalizuje awarię. Przeglądając szczegóły awarii, dowiesz się, która to czujka.
 • #6
  bhtom
  Level 38  
  Witam,

  Nie będę zakładał nowego tematu aby nie zaśmiecać forum :) Problem jest następujący:
  Versa + MCU i czujki systemu Micra. Drugi już raz miałem przypadek, że padła bateria w czujce. Po raz pierwszy była to czujka MFD-300 (zalania), po raz drugi kontaktron MMD-300. Bateria oczywiście ma prawo się wyczerpać, ale problem polega na tym, że nie pojawiła się awaria słabej baterii czujki, tylko od razu utrata łączności. W obydwu przypadkach czujki pracowały na standardowych bateriach dostarczanych w komplecie z czujką. Po otwarciu czujek i zmierzeniu napięcia baterii okazało się, że napięcie spadło poniżej 2V.
  Czy problem może tkwić w samych bateriach? Jak wiadomo, zgodnie z instrukcją, czujki systemu Micra wysyłają informację o stanie baterii co 15 minut. Może być tak, że napięcie na baterii w "ostatnich chwilach jej życia" spadło tak drastycznie, że czujka nie zdążyła wysłać informacji do MCU o słabej baterii?

  Mieliście podobne przypadki?

  Pozdrawiam.