Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Avensis - Jazda na hamulcu ręcznym i zapalająca się kontrolka ABS

08 Lis 2015 11:00 1116 6
  • Poziom 7  
    Witam mam problem ze swoją Toyotą Avensis t22 d4d a mianowicie ostatnio postanowiłem przypalić trochę stare opony (wiem ze to głupota) i zaciągnąłem hamulec ręczny przy paleniu. Efekt był niezły lecz zauważyłem ze zapaliła mi się kontrolka ABS'u no i nie chce zgasnąć :( w zasadzie da się z tym żyć tylko ze jak przyjdzie zima to warto by było go mieć :) Dodam że kiedyś miałem już podobny przypadek zrobiłem coś podobnego i tez się zapaliła ale trochę go poszarpałem na hamulcu i zgasła i teraz zrobiłem podobnie i nic a szkoda mi zawieszenia na takie cuda. Jakby ktoś chciał mi pomóc z góry dzięki :) i dodam jeszcze ze przeglądam strony i nie mogę znaleźć podobnego tematu.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Tester, odczyt błędów, kasowanie... Mogłeś coś uszkodzić i magiczne sztuczki nie pomogą.
  • Poziom 7  
    Kiedyś kolega podczepiał mi kompa i stwierdził ze wszystko jest dobrze tylko przez wygłupy mogł się zabrudzić czujnik i przez jakiś czas pokazywać błędy. Dziś i tak pewnie serwis jest nie czynny to może pojeżdżę trochę samochodem po mieście i zobaczę co będzie a może się do jutra naprawi :D
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Nic się nie naprawi. W tym aucie kontrolka świeci tylko gdy widzi istniejącą usterkę.
  • Poziom 7  
    Nie wiem co z tym samochodem jest nie tak teraz go odpaliłem i wyjechałem na s8 paliła się kontrolka przez jakies 5 min może dłużej a gdy lekko dotknąłem pedału hamulca znikła i znów ABS działa jak dawniej. Jak myślicie warto zajechać do serwisu żeby to dokładnie sprawdzili ? bo jednak tak nie powinno się dziać
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Auto pewnie jest sprawne, a kontrolka ABS się mogła zapalić, bo sterownik dostawał "dziwne" dane i nie mógł zapanować nad obrotami kół. Na przyszłość, jak najdzie Ciebie ochota na takie zabawy, wyjmij bezpiecznik od ABS a po skończeniu wsadź ponownie. Wtedy kontrolka nie będzie się świecić po włożeniu bezpiecznika.
  • Poziom 7  
    Z tym bezpiecznikiem to dobry pomysł ale już mam dosyć tych zabaw szkoda samochodu i dzięki panowie za pomoc :)