Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Adapter shieldów Arduino dla Raspberry Pi za 5.00$

farmerro 08 Lis 2015 12:12 1317 0
 • Adapter shieldów Arduino dla Raspberry Pi za 5.00$
  Adapter shieldów Arduino dla Raspberry Pi za 5.00$
  Firma ITEAD przygotowała tani adapter dla Raspberry Pi umożliwiający korzystanie z modułów rozszerzeń zgodnych z Arduino.

  W przeciwieństwie do Arduino shieldy oraz moduły HAT dla komputerów Raspberry Pi występują w znacznie mniejszej liczbie. Kłopotem jest znalezienie wyspecjalizowanych modułów, które sprostałyby wymaganiom stawianym przez użytkowników RPi. Stosowanie adapterów i przejściówek pozwalających na pracę maliny z shieldami Arduino to jedno z możliwych rozwiązań. Na rynku istnieją już produkty przeznaczone do tego celu, jednak ich wysoka cena niejednokrotnie przewyższa wartość samych shieldów. Fakt ten skutecznie odstrasza potencjalnych nabywców.

  RPI Arduino Sheild Add-on V2.0 firmy ITEAD to produkt kompromisowy. Przy cenie wynoszącej zaledwie $5.00 USD jest świetną propozycją dla tych osób, które chcą w wygodny sposób korzystać z istniejących płytek rozszerzeń Arduino. Urządzenie o wymiarach 67mm x 65mm odznacza się banalnie prostą budową. Adapter nie posiada żadnych układów konwersji napięć logiki 3.3V/5V, co jest jedyną negatywną cechą tej płyty. Urządzenie umożliwia natomiast wybór napięcia zasilania pomiędzy 3.3V/5V. W przypadku chęci zastosowania adaptera do współpracy z shieldami działającymi w logice 5V konieczne jest uruchomienie dodatkowego obwodu konwersji napięć. Dla rozszerzeń z logiką 3.3V (głównie czytniki RFID, NFC czy karty ZigBee) nie są potrzebne dodatkowe modyfikacje.

  Oprócz listw gniazd kołkowych zgodnych z Arduino, adapter wyposażono w 26 złącz SVG (Signal, VDD, GND) oraz dwa gniazda dla modułów Grove (z UART oraz I2C). Płytka przeznaczona jest dla Raspberry Pi z 40-pinowymi złączami GPIO i jest to już druga jej wersja.

  Źródło:
  http://www.itead.cc/raspberry-pi-arduino-shield-add-on-v2-0.html
  http://wiki.iteadstudio.com/RPI_Arduino_Sheild_Add-on_V2.0

  Szukaj w 5mln produktów