Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec ariston clas evo - Brak zasysania powietrza z szachtu

08 Lis 2015 13:48 1329 8
  • Poziom 6  
    Witam !!! mój problem jest następujący....

Zakupiłem piec dwufunkcyjny "Ariston clas evo" z zamkniętą komorą spalania.
    podłączyłem do szachtu kolanem i półmetrową rurą dwuścienną 100/60 dalej trójnik i 2 metry do góry już samą fi 60 nad kominem kołnierz i pół metra se tej rury wystaje... narazie bez daszka.

problem jest taki że piec kompletnie nie zasysa powietrza z szachtu, musiałem odkryć zaślepke i póki co zasysa mi powietrze z łazienki, gdzie ten piec wisi. kiedy przykryje ten otwór automatycznie piec gaśnie tak jakby za żadne skarby nie chciał nawet grama powietrza z komina zassać....

w sklepie w którym zakupiłem rury itd mają tam rówież taki sam piec i tak montują byli zdziwieni ze nie działa....

dodam jeszcze ze zdecydowałem się nawet na rozebranie całego układu spalinowego tj. tych rur w celu sprawdzenia uszczelek połączeń itd i jest wszystko OK. w czym ten problem ??? w kominie który jest zasyfiony ??? jakie inne rozwiązanie ??? poprowadzić rure dwuścienną od początku do końca, bez skropleń do komina ???

prosze o pomoc :) Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Specjalista - systemy grzewcze
    Może pokrywa dachowa zbyt mocno jest osłonięta i zasłania dostęp powietrza do spalania. Należy zostawić kilka centymetrów między pokrywą a kołnierzem przeciwdeszczowym. Przy kotle turbo wkład należy zakończyć parasolem by nie zalać wentylatora z opadów.
  • Poziom 6  
    Między kołnierzem a czapą komina jest około 20 cm
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    A jaki to trójnik? Zamknięty od dołu zaślepką z odprowadzeniem skroplin? Jeśli nie zamknięty, to robisz zamknięty obieg spalin w kominie i kocioł traci oddech :D
    Jeśli zamknięty, to szukaj innej przyczyny, ale musisz pamiętać o bezpiecznym odprowadzeniu skroplin - przez dwa syfony, pierwszy musi być zabezpieczony przed wysychaniem i bez połączenia rurą przelewać skropliny do drugiego. Chodzi o to, żeby przy zatkaniu drugiego woda wylała się na zewnątrz a nie utopiła kocioł.
  • Poziom 6  
    piotr_boncza napisał:
    A jaki to trójnik? Zamknięty od dołu zaślepką z odprowadzeniem skroplin? Jeśli nie zamknięty, to robisz zamknięty obieg spalin w kominie i kocioł traci oddech :D
    Jeśli zamknięty, to szukaj innej przyczyny, ale musisz pamiętać o bezpiecznym odprowadzeniu skroplin - przez dwa syfony, pierwszy musi być zabezpieczony przed wysychaniem i bez połączenia rurą przelewać skropliny do drugiego. Chodzi o to, żeby przy zatkaniu drugiego woda wylała się na zewnątrz a nie utopiła kocioł.

No właśnie nie jest zamknięty zwykły trójnik 87 stopni.... tak samo myślałem i pytałem się u owych fachowców czy nie ma takiej możliwości że przez ten trójnik piec zasysa spaliny...więc odpowiedź dostałem taką "to niemożliwe bo spaliny idą do góry... itd." więc jak to teraz rozwiązać ???? zaślepić z odprowadzeniem na skropliny.... ??? jakiś rysunek grafika zdjęcie ???
  • Pomocny post
    Specjalista - systemy grzewcze
    Mistrzostwo Świata jak można zastosować zwykły trójnik do kotła turbo i tłumaczyć że spaliny idą do góry. Cały wkład kominowy pracuje w nadciśnieniu spaliny, dlatego jest wymóg by każde połączenie było szczelne na uszczelkach a skraplacze zasyfonowane.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    dawidos416 napisał:
    piotr_boncza napisał:

No właśnie nie jest zamknięty zwykły trójnik 87 stopni.... tak samo myślałem i pytałem się u owych fachowców czy nie ma takiej możliwości że przez ten trójnik piec zasysa spaliny...więc odpowiedź dostałem taką "to niemożliwe bo spaliny idą do góry... itd." więc jak to teraz rozwiązać ???? zaślepić z odprowadzeniem na skropliny.... ??? jakiś rysunek grafika zdjęcie ???

ja to zawsze coś wykraczę...
    To następne pytanie, czy rury i trójnik są z uszczelkami? Szkoda, że zimno, mógłbyś przeczołgać trochę tych cymbałów, a teraz się spieszysz. Najprościej i najzdrowiej byłoby wymienić ten trójnik na kolano z podporą. Jeśli z jakiegoś powodu jest to niemożliwe, wstaw odkraplacz czyli denko z rurką odprowadzającą wodę. Musisz ustalić producenta tych wkładów i dobrać z katalogu brakujący element. Nie radzę brać przypadkowego, bo czasem różnią się odrobinę średnicami i możesz mieć przeciek skroplin, gnijący komin itd.
    A spaliny idą do góry tylko jak jest różnica temperatur. Chłodne są cięższe od powietrza.
  • Poziom 6  
    W weekend się tym zajme i powiem wam o efektach pracy :) dziękuje tak czy siak bo raczej problem tkwi tam gdzie myślałem a wy mnie w tym upewniliście...
  • Poziom 6  
    A więc po zamontowaniu odskraplacza problem zniknął, a facet w sklepie po paru słowach na temat jaki tu się od was dowiedziałem rzekł "No taak pewnie że bez tego nie będzie działać... tylko że my odskraplacza nie mamy...." hehe najważniejsze, że juz problem zażegnany i dzięki wielkie !!!