Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault espace 1.9 dci - Jaka skrzynie można wstawić zamiast pk6 005

08 Lis 2015 15:42 1611 12
  • Poziom 30  
    Jaka skrzynie można zastąpić w renault espace 1.9 dci? Obecnie jest pk6 005, ale na allegro lub innych aukcjach wszystkie są opisane ze pasują do laguny i espace. Zastanawia mnie to bo np z laguny są najczęściej pk6 018 i są o połowę tańsze iż pk6 005 które nie były montowane w lagunie. Posiada ktoś szczegółowa wiedzę na ten temat?[/center]
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 8  
    Możesz założyć PK 6018 ale skrzynia będzie krótsza
  • Poziom 25  
    Moim zdaniem skrzynia od Espace będzie miała krótsze przełożenia z racji większej masy i gabarytów auta.

Dodano po 1 [minuty]:

Jeśli mowa o Espace 4 to ma też dużo większe koła od laguny, więc przełożenie przekładni głównej też może być inne.
  • Poziom 8  
    daras41 napisał:
    Espace 4 to ma też dużo większe koła od laguny
    :)))
  • Poziom 30  
    Koła ma 16 a laguna zazwyczaj ma 17. Wiem już o różnicy w przełożenia ale jak z pasowaniem skrzyni z laguny do Espace? Polosie? Łapy? Ciegna?
  • Poziom 30  
    Czyli powinno pasować bez problemu?
  • Poziom 25  
    yokoonono napisał:
    daras41 napisał:
    Espace 4 to ma też dużo większe koła od laguny
    :)))

Laguna II 225/45/17
    Espace 225/55/17
    Dla Ciebie te koła mają taką samą średnicę zewnętrzną ?
  • Poziom 30  
    A niech mi ktoś podpowie co w przypadku zamontowania pk6 001?
  • Poziom 30  
    Odswiezam temat. Włożyłem skrzynie pk6018. Przed wlozeniem sprawdziłem czy polosie pasują, czy wałek jest taki sam. Wysztsko wymiarowo pasuje. Skrzynia ładnie weszła, wszystko jest w tym samym miejscu i nie działa. Biegi wchodzą, ale nie przenosi napędu. Ani prawe, ani lewe kolo. Coś tam lekko halasuje przy puszczeniu sprzęgła. Kto zna temat, to wie ze wyjęcie skrzyni to nie Jest taka łatwa robota w tym aucie. Prawdopodobnie czeka mnie to jeszcze raz, ale chciałbym uzyskać jakieś informacje. Czy jest jakaś różnica oprócz przełożeń. Nie zapala mi się światło wsteczne. Nie zmierzylem długości walka i teraz nie mam pewności czy długość jest taka sama. Średnica jest identyczna. Mam założone sztywne kolo, ale to nie powinno mieć żadnego znaczenia
  • Poziom 25  
    Lewa półoś dobrze weszła? Tam jest taki kielich w środku może nie było zabezpieczenia i się wysunął. Zacznuij od tego .
  • Poziom 30  
    Wiem ze jest zabezpieczenie, ale jakby lewy nie przenosił napędu to i tak prawe kolo by się kręciło na podniesionym aucie.
  • Poziom 30  
    Okazało się, że kielicha z lewej strony wcale nie było. Widocznie nie zauważyłem przy składaniu. Przelozylem kielich ze starej skrzyni razem z zabezpieczeniem. Wszystko gra, espace lata jak nowy. Jeśli ktoś kiedyś będzie się zastanawiał nad przekladka skrzyni o inmym oznaczeniu to polecam pk6018 z laguny. Pasuje idealnie i jeździ dużo lepiej. Na jedynce i dwójce mniej elastyczny ale dużo niższe obroty przy wyższych prędkościach.