Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell Studio 1555 - Czarny ekran, nie startuje Windows

08 Lis 2015 16:47 5517 7
  • Poziom 11  
    Witam.
    Chciałbym opisać występujący problem z laptopem Dell Studio 1555.
    Przez sześć lat nie miałem problemów z użytkowaniem laptopa.
    Nigdy się nie przegrzewał, nie wyłączał czy też występowały z nim jakiekolwiek problemy.
    Laptop był co pół roku czyszczony w środku.
    Dzisiaj natomiast odmówił posłuszeństwa.
    Zaczęło się od tego, że zawiesiła mi się przeglądarka Google Chrome na Windows 10.
    System uruchomiłem ponownie, który załadował się poprawnie.
    Odszedłem na chwilę od laptopa, wracam i pojawił się tylko czarny ekran, ale było widać że jest włączony bo migało szare tło. Na początku myślałem, że włączył się jakiś wygaszacz albo znów zawiesił.
    Wyłączyłem ponownie komputer. Włączyłem ponownie od nowa i przestał uruchamiać się ekran. Jest widoczny, jako całkowicie wyłączony. Nie ma nawet czarnego tła. System nie startuje dalej, nie słychać żeby się wczytywał i mogę szybko laptopa wyłączyć wyłącznikiem, tak jakby stał na biosie.
    Dodam tylko, że bateria była cały czas wyciągnięta. Ładowarka i zasilanie też wydaje mi się sprawne. Nie miałem też nigdy jakiś pasów na ekranie czy inne tego typu rzeczy.
    Podłączyłem również laptopa przez kabel hdmi do telewizora, licząc na to że pojawi się coś na ekranie jednak nic się nie pokazało.
    Czym to wszystko może być spowodowane ?
    Czy najprawdopodobniej padł układ graficzny ?
    Czy opłaca się go dać do serwisu ?
    Bardzo proszę o, jakąś pomoc i sugestię.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Widać chociaż przy włączaniu logo DELL?
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Witam.
    Możesz spróbować wyjąć z niego dysk, pamięci wyjąć i jeszcze raz założyć, może się coś zmieni. Jak nie to serwis, bo najprawdopodobniej to problem z płytą. Czy naprawa będzie opłacalna, to już oni określą.
  • Poziom 11  
    Nie widać żadnego loga, ekran jest całkowicie wyłączony.
  • Pomocny post

Poziom 18  
    Cytat:
    Czym to wszystko może być spowodowane ?

Taki objaw może być spowodowany usterką po stronie układu GPU
    Karty graficznej Radeon HD 4550/4570/5470, nie mniej jednak wymaga to sprawdzenia w warunkach serwisowych.

Cytat:
    Czy opłaca się go dać do serwisu ?

To już zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Osobiście uważam, że każdy sprzęt opłaca się naprawiać.

Najlepiej oddać do dobrego serwisu, który sprawdzi co jest przyczyną i wyceni ew. naprawę, wtedy będziesz wiedział na czym stoisz...
  • Poziom 11  
    A ile zazwyczaj taka sama diagnostyka kosztuje ? Jestem z Wrocławia. Może na forum znajdzie się ktoś z tego miasta co zajmuje się tym na codzień ?

• Poziom 18  
    Jak chcesz to napisz na PW. Jestem z Krakowa więc pozostaje kurier lub znalezienie osoby z twoich okolic.
  • Poziom 11  
    Oddałem do serwisu.
    Okazało się, że płyta główna wraz z układem graficznym uszkodzona.
    Zaproponowali mi jej naprawę za ok. 250-300 zł dając tylko 3 miesięczną gwarancję.
    Stwierdziłem, że pora zainwestować w nowy sprzęt.
    Temat zamykam.