Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie to trafo i gdzie kupic?

Piotrus8511 08 Lis 2015 18:58 882 15
  • #1 08 Lis 2015 18:58
    Piotrus8511
    Poziom 9  

Jakie to trafo i gdzie kupic?
    Wie moze gdzie moge dostac takie trafo? I jakie ma parametry ?wpisywalem numery w google nic takiego nie znalazlem ani zadnych informacji . Jest to trafo od wywazarki do kol

0 15
  • #3 08 Lis 2015 19:25
    rnb_bolii
    Poziom 33  

I jeżeli impulsowe, to wątpie by było uszkodzone...
    Oczywiście o ile autor twierdzi że jest uszkodzone i chce go wymienić.

0
  • #4 08 Lis 2015 22:49
    Piotrus8511
    Poziom 9  

Ono pracuje przy wywazarce firmy Hofman 3001 jest wlutowane w przetwornice ale raczej nie jest to impulsywna jutro wstawie zdjecie tej przetworniczki. A ten transformator na okola bylo zakopcone i nie wychodzi z niego napiecie. Ale niestety nie jestem w tej dziedzinie najlepszy dlatego prosze was o pomoc.

0
  • #5 08 Lis 2015 22:57
    aaanteka
    Poziom 38  

Jeżeli przetwornica to raczej jest to w 100% transformator impulsowy.

Jak jeden z kolegów wcześniej napisał raczej znikoma możliwość jego uszkodzenia.
    A "zakopcenie" ,a raczej zakurzenie się ciepłej powierzchni zawilgoconej ,o niczym nie świadczy.

Uszkodzony taki transformator raczej wyglądał by całkowicie inaczej niż na fotografii.

Proponuję skorzystać z pomocy fachowca ze względu na znikomą znajomość zagadnień elektronicznych oraz przeznaczenie tego zasilacza.

0
  • #6 08 Lis 2015 23:54
    rnb_bolii
    Poziom 33  

Nie da się zmierzyć napięcia na mim bezpośrednio, jedynie za diodą i to wraz z sprawnym kondesatorem by było to real.

0
  • #7 09 Lis 2015 08:36
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

Piotrus8511 napisał:
    jest wlutowane w przetwornice ale raczej nie jest to impulsywna jutro wstawie zdjecie tej przetworniczki.

Jak jest przetwornica to masz do czynienia z transformatorem impulsowym.

0
  • #8 09 Lis 2015 11:35
    2647837
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 10 Lis 2015 08:30
    Artur k.
    Admin grupy audio

Kolega pewnie zmierzył, że na uzwojeniu pierwotnym napięcie jest, a na wtórnym nie ma stąd wniosek że uszkodzony jest transformator. :)
    Niestety, to tak nie działa. Nie mniej jednak zdarzyło mi się kilka razy uszkodzenie transformatora impulsowego - wbrew temu co tu napisano, transformator z zewnątrz wygląda całkowicie normalnie.

Tak czy siak, urządzenie należy oddać do fachowca, bo przy tym poziomie wiedzy (i zapewne zaplecza sprzętowego) nie ma możliwości samodzielnej naprawy.

0
  • #10 10 Lis 2015 14:39
    aaanteka
    Poziom 38  

Artur k. napisał:
    Nie mniej jednak zdarzyło mi się kilka razy uszkodzenie transformatora impulsowego - wbrew temu co tu napisano, transformator z zewnątrz wygląda całkowicie normalnie.

Całkowita zgoda z kolegą , z tym że autor tematu zakurzenie transformatora kwalifikował jako spalenie - zakopcenie.

Oczywiście już wcześniej powiedziałam to samo - konieczne skorzystanie z usług fachowca.

0
  • #11 14 Lis 2015 16:38
    Piotrus8511
    Poziom 9  

Tak zgadzam sie z wami i chetnie skozystam z pomocy fachowca! Pytanie czy fachowiec sobie poradzi jesli dostarcze mu same komponety? Poniewasz cala maszyne nie dostarcze bo to niemal nie mozliwe.

0
  • #13 14 Lis 2015 19:47
    Artur k.
    Admin grupy audio

Piotrus8511 napisał:
    Pytanie czy fachowiec sobie poradzi jesli dostarcze mu same komponety?

Pytaj fachowca. Przecież nikt z nas tego nie widział na oczy, więc skąd mamy wiedzieć?
    Jeśli to jest autonomiczny moduł zasilacza to nie powinno być problemu, natomiast jeśli nierozłącznie współpracuje z resztą urządzenia to może być kłopot żeby zasymulować sygnały potrzebne do uruchomienia zasilacza.

0
  • #14 15 Lis 2015 15:19
    Piotrus8511
    Poziom 9  

Kolego rnb bolii tak to wlasnie ten komponent na 6 zdjeciu. Czy jest mozliwosc naprawy bez zawozenia calej maszyny?

Dodano po 18 [sekundy]:

Kolego rnb bolii tak to wlasnie ten komponent na 6 zdjeciu. Czy jest mozliwosc naprawy bez zawozenia calej maszyny?

0
  • #15 16 Lis 2015 01:30
    rnb_bolii
    Poziom 33  

Wygląda na trzy napiecia zasilania i masa. Taki zasilacz powinien ogarnąć. Czy na płycie są podane napięcia? Popatrz.
    Z tego co wyszukałem to nie widać. Mimo wszystko wezwij Twojego fachowca i niech sprawdzi, a sam też stwierdzi czy da rade naprawić samą przetwornice bez reszty modułów.

0
  • #16 16 Lis 2015 23:01
    Piotrus8511
    Poziom 9  

Z tego co zauważyłem raczej wychodzi tylko jedno napięcie, bo dwa przewody są pod 1 biegun i drugie 2 też pod 1. Natomiast nie wiem jakie napięcie wychodzi ponieważ mierzyłem multimetrem (nie działa). Będę leciał do polski to zabiorę sam zasilacz dam do naprawy, albo może znajdę nowy.

0
  Szukaj w 5mln produktów