Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Actros Mp2 - Świeci się bs lecz brak żadnych błędów podczas diagnozy

klika60 08 Lis 2015 20:01 1341 9
  • #1 08 Lis 2015 20:01
    klika60
    Poziom 15  

Witam wszystkich świeci się bs na żółto, jest to solówka podczas diagnozy żadnych błędów na innych sterownikach też brak po prostu czysto a bs się świeci z poziomu wyświetlacza też nie ma błędów, czy jest jakieś kasowanie błędów bezpieczeństwa czy coś podobnego diagnoza robiona jaltestem i texą żadne nie widzi problemów więc w czym tkwi problem?

0 9
  • Pomocny post
    #2 08 Lis 2015 20:14
    685832
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 08 Lis 2015 20:29
    klika60
    Poziom 15  

Właśnie w Jalteście jest taka procedura kasowanie pamięci błędów bezpieczeństwa nie używałem tego ponieważ nie chciałem niczego zepsuć plus świeci się brake reservoir pressure too low, pierwszy i drugi obwód ma normalne ciśnienie czy może to chodzi o dodatkowe obwody dodam że świeci się to na czerwono

1
  • Pomocny post
    #4 08 Lis 2015 21:09
    nicram1941
    Poziom 17  

Uszkodzony czujnik ciśnienia w obwodzie rezerwowym lub wiązka. Sterownik odczytuje wartość 0 stąd brak błędów.

0
  • #5 08 Lis 2015 21:55
    klika60
    Poziom 15  

Czyli nie chodzi o pierwszy lub drugi obwód jak sprawdzić który nie działa z dodatkowych są dwa czujniki w rozdzielaczu plus dodam jeszcze że nie mogę wykonać serwisu osuszacza a świeci się na wyświetlaczu. Gdy próbuje zrobić jaltestem wywala błąd że samochód nie obsługuje tej konfiguracji

0
  • Pomocny post
    #6 08 Lis 2015 22:42
    MAN Electronics
    VIP Zasłużony dla elektroda

Spotkałem że jak czujnik skroplin będzie uszkodzony lub sygnalizował wodę to obsługi osuszacza nie zrobisz ... przynajmniej nie texa ani jaltestem.

0
  • Pomocny post
    #7 08 Lis 2015 23:15
    nicram1941
    Poziom 17  

klika60 napisał:
    Czyli nie chodzi o pierwszy lub drugi obwód jak sprawdzić który nie działa z dodatkowych są dwa czujniki w rozdzielaczu plus dodam jeszcze że nie mogę wykonać serwisu osuszacza a świeci się na wyświetlaczu. Gdy próbuje zrobić jaltestem wywala błąd że samochód nie obsługuje tej konfiguracji

Podłącz diagnoskop (raczej texa dla mnie lepsza z dwojga złego), odłączaj wtyczki od czujników i obserwuj jakie błędy się pojawiają a znajdziesz odpowiedni. Ja nie pamiętam który to dokładnie.
    Jak kolega wcześniej wspomniał nie wykasujesz obsługi jak woda w zbiornikach, lub uszkodzony czujnik skroplin (jest w zbiorniku z tyłu pojazdu). Sprawdź w parametrach w WS czy pokazuję że jest woda.

0
  • Pomocny post
    #8 09 Lis 2015 06:28
    gucio~1
    Poziom 21  

Jeśli jest uszkodzony czujnik obwodu 2.3 lub 2.4 to wypięcie wtyczki przy pelnych zbiornikach ( powyżej 5,5 bar) spowoduje zgaszenie stop i symbolu zbiornika.

0
  • Pomocny post
    #9 09 Lis 2015 20:20
    685832
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 10 Lis 2015 19:44
    klika60
    Poziom 15  

Dziękuje wszystkim za zainteresowanie, założony nowy osuszacz i rozdzielacz. W osuszaczu pęknięty był pierścień aluminiowy taki okrągły, ubytków nie było słychać gdyż odpowietrzenie osuszacza było podłączone do tłumika plus dwa nowe czujniki, woda spuszczona serwis wykonany wszystko działa jak należy :D

0