Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Traktorek sam - Połączenie silnika 126p i Dzik 21

08 Lis 2015 22:29 5532 4
  • Poziom 8  
    Wiatam.
    A więc tak mam skrzynię dzika na kołach 20 ' chcę to połączyć skrzynią malucha-silnik. Jakieś sugestie co do metody połączenia? Wiadomo skrzynia dzika do najtrwalszych nie należy. Zamocować jakąś dodatkową skrzynię czy bez aby to jak najdłużej działało.
    Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    miałem ten sam problem, ale wyrzuciłem skrzynie malucha, przedłużyłem wał połączony z żukowską skrzynią i dobrałem odpowiednie przełożenie na most. Z tym przełożeniem to trzy razy podchodziłem z ilościami zębów, żeby optymalnie dopasować do potrzeb. Aktualnie 4 biegu praktycznie nie używam. Pozdrawiam

Traktorek sam - Połączenie silnika 126p i Dzik 21 Traktorek sam - Połączenie silnika 126p i Dzik 21
  • Poziom 8  
    O tyle masz lepiej że masz most to prościej.A skrzynię malucha chce tylko do wyprowadzenia wału
  • Poziom 14  
    Musisz zablokować mechanizm różnicowy i będzie po sprawie. Problemem szpecącym będzie jeszcze wystający silnik z boku. Pozdrawiam

Na zdjęciach mała awaria, ale widać z boku jak mam spasowane elementy.

Traktorek sam - Połączenie silnika 126p i Dzik 21 Traktorek sam - Połączenie silnika 126p i Dzik 21
  • Poziom 8  
    Temat raczej do zamknięcia bo atak i talerz najprawdopodobniej do wymiany