Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi 80 b4 2.0 90 KM - nie jezdzi na benzynie, na gazie igła

09 Lis 2015 10:50 1179 6
  • Poziom 4  
    Witam wszystkich mam problem z moja audi... bylem juz u kilku mechaników ale żaden nie może poradzić sobie z usterka. ..problem dotyczy poprawnego działania samochodu na benzynie. Auto nie chodzi poprawnie na benzynie, rano ma problem z odpaleniem, trzeba długo kręcić zanim zalapie a jak już zalapie to zaraz gaśnie. Podczas jazdy na benzynie jest strasznie zmulona. Robiłem taki mały test, gdy wracałem z trasy zamykalem gaz i dawałem na benzynę aby rano odpalić na niej ale objawy były identyczne. Zmieniałem kable świece palec kopulke niebieski czujnik ciśnienie pompy jest ok filtr paliwa tez jest nowy wiec co to może być. . Niech ktoś pomoże.
  • Moderator Samochody
    Slawko198922 napisał:
    Witam wszystkich mam problem z moja audi... bylem juz u kilku mechaników ale żaden nie może poradzić sobie z usterka. .
    A po co kłamczuszku piszesz takie rzeczy? U żadnego mechanika nie byłeś.
    Cytat:

ciśnienie pompy jest ok filtr paliwa tez jest nowy wiec co to może być.

No jakie jest to ciśnienie?
  • Poziom 4  
    Ciśnienie ma około 1 bara
  • Poziom 25  
    Jaką masz gazownię ? Pewnie na pokrętełku bez emulatora sondy. Spróbuj odłączyć akumulator na kilka minut, potem odpal na benzynie i daj mu się nagrzać na wolnych obrotach do 90 stopni. Jeśli pomoże to masz niewłaściwie ustawioną instalację gazową.
  • Moderator Samochody
    Slawko198922 napisał:
    Ciśnienie ma około 1 bara

Tyle to powinien mieć. A ile ma naprawdę, w trakcie pomiaru na uruchomionym silniku?
  • Poziom 4  
    No dobrze zrobię tak jak proponujesz. . Dodam że dzisiaj wracając z pracy stojąc pod domem zgasilem samochód na gazie i spróbowałem odpalić na benzynie... zero reakcji
  • Poziom 4  
    Tak zgadza się jest to zwykła gazownia, bez emulatora, tylko pokretelko. Odlaczylem wczoraj wieczorem akumulator najpierw - a później + i dzisiaj rano podlaczylem w odwrotnej kolejności tak wyczytałem na innym forum. Odpalił na benzynie ale po dłuższym kręceniu, dałem mu się zagrzac do tego stopnia aż włączył się wiatrak. Na początku troszkę skakał i się dusil ale wszedł na obroty i się uspokoił. Gdy go zgasilem po 5 min odpaliłem znów na benzynie i zapalił za pierwszym strzałem. .. gdy dodałem gazu tak na 3 tys obr zaczął strzelać z rury. Postanowiłem zrobić nim rundke wokół bloku i był trochę mulowaty ale obroty się trzymały na 900 tys i nie zgasł. Zobaczę po kilku godzinach czy też odpali czy znowu się będzie dusil