Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Schemat sterownika MTS 10 -

09 Nov 2015 11:02 1032 3
  • Level 7  
    Witam, potrzebuje schematu w/w sterownika, chodzi mi dokładnie o luty które odpowiadają za pracę dmuchawy.
    Problem polega na tym iż dmuchawa nie startuje tylko buczy. Rozkręciłem sterownik i wydaje mi się iż na jednej ścieżce powstał zimny lut i on jest powodem braku pracy dmuchawy. Jak zrobię mostek i dam zasilanie z innego lutu na ten zimny to dmuchawa staruje tylko nie wiem czy taki mostek może zostać na stałe czy nie będzie to skutkowało ciągłą pracą dmuchawy.
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 32  
    Popraw wszystkie podejrzane luty. Jeżeli to nie przyniesie efektu, to sprawdź elementy sterujące dmuchawą - triak BT136 (BT137), optotriak MOC3021 (K3021). Być może, któryś z tych elementów jest uszkodzony (lub obydwa). Wykonany mostek usuń - prawdopodobnie omijasz nim element sterujący dmuchawą.
  • Level 7  
    Też tak mi się wydaję że poprzez mostek może zostać pominięty jakiś element sterujący. Przy wykonaniu mostka obroty dmuchawa ma takie same jak przy podłączeniu bezpośrednim z gniazdka przy ominięciu sterownika.
    Dlatego właśnie szukam schematu płytki sterownika bo nie wiem czy ścieżki mają się ze sobą łączyć czy każdy lut jest niezależny.
  • Level 32  
    Ze schematem może być ciężko (chyba, ze ktoś ma akurat pod ręką ten sterownik i zamieści zdjęcie). Jeżeli chodzi o brak prawidłowego działania pompy lub dmuchawy, to najczęściej uszkodzeniu ulega optotriak lub triak (lub obydwa).