Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ZgC-50-8-44 - naprawa

Taenia_Saginata 09 Cze 2005 23:55 768 3
  • #1 09 Cze 2005 23:55
    Taenia_Saginata
    Poziom 31  

Kolega za moimi namowami nabyl kolumny Tonsila oraz wzmacniacz Unitry 2x35W, o wzmacniaczu wiem tylko tyle. Kolumny to jak napisałem w tytule ZgC-50-8-44. Z opowiesci internetowych wynika ze wszystko jest w porzadku priocz charczacych glosnikow basowych. Z tego co wiem sa to GDN 20/40. Kolega mieszka około 100km dalej i sam charczenia tego nie slyszalem. Charczy takze przy cichym graniu. Niedlugo wybieram sie do niego i chcialbym je naprawić. Prosze o opinie na temat mozliwych powodow tego charczenia i sposobow ich naprawy. Ja mysle ze moze to byc pogięta cewka. Jesli mam rację to jak nalezy ją wymienić i co prócz niej będę musiał wtedy wymienic. Czy cewkę dobrze zamowic na www.umifon.pl ? Jakie powinny być jej parametry?
    Dziękuję za odpowiedzi.

0 3
  • Pomocny post
    #2 10 Cze 2005 03:35
    Pyroaniah
    Poziom 28  

Dobrze myślisz. Jeżeli charczą i nie są uszkodzone z zewnątrz to obstawiałbym podwinięty kołnierz cewki. Przy odrobinie szczęscia skalpel i nwa kopułka wystarczą na pomoc doraźną. W umifonie zamów po prostu układ drgający do tego głośnika. Niestety b. małe szanse żeby przy rozbieraniu cokolwiek się ostało.

0
  • #3 10 Cze 2005 18:51
    Taenia_Saginata
    Poziom 31  

Dziekuje za odpowiedź. Mam jeszcze kilka pytań. Czy do umifonu mozna napisac poprostu ze chcialbym zamowic uklad dragajacy? czy musze zamowic wszystko (resor, zawieszenie, membrane i cewke). Jesli osobno to ktore z elementow na stronie pasuja do tego głośnika i jaką cewkę najlepiej zamowic. Prosze takze o jakies porady praktyczne dotyczace samej wymiany. O ile o wymianie zawieszenia i membrany czytalem dosc sporo i mam nawet filmik instruktażowy to o wymianie cewki, resora niewiele wiem. Jak odpowiednio ustawic cewke na dobrej wysokosci, na co uwazac? Czym przyklejac membrane i resor do cewki? Czy butapren albo klej cyjanoakrylowy (superglue, kropelka itp.) sie nada?

0
  • #4 11 Cze 2005 05:49
    Pyroaniah
    Poziom 28  

O klejach napisałem już z 10 postów, "szukaj". Jest czarno na białym co z czym za pomocą czego. Do umifonyu po prostu zadzwoń i poproś o bebechy do interesującego cię głośnika, najlepiej opcja "sklejone". Poziomowanie cewki z głowy.

0