Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips 50PFL3088H/12 - TV nie reaguje na pilota

09 Nov 2015 13:11 1800 1
  • Level 2  
    Telewizor 50PFL3088H/12 po pozostawieniu jakiś czas (np. na noc) na stand-by, nie reaguje na próbę włączenia go z pilota ani na próbę uruchomienia z klawisza telewizora (jest jakby zawieszony). Dopiero wyciągniecie z gniazdka na ok. 30 sek odblokowuje telewizor i można włączyć go już normalnie z pilota i wszystko działa ok. Sytuacja powtarzała się regularnie od kilkunastu dni wobec czego zadzwoniłem do serwisu Philipsa i poradzono mi przeprowadzić aktualizację softu co też uczyniłem. Po przeprowadzeniu aktualizacji telewizor przez kolejne 3-4 dni włączał się ze stand-by normalnie i uznałem że faktycznie aktualizacja pomogła uporać się z tym męczącym objawem. Niestety po paru dniach sytuacja rano znowu zaczęła się powtarzać i telewizor znowu jakby zawieszony nie reaguje na pilota. Miał ktoś podobnie może i jak się to skończyło (wymianą czujnika podczerwieni może..) Najdziwniejsze jest to że po aktualizacji softu kilka dni działał znowu dobrze.
  • Level 18  
    Witam
    Kolego nie jest to pewnie typowa usterka ale jeżeli chcesz powalczyć z tym sam
    to mam kilka pomysłów.
    1.Jeżeli TV jest podłączony do internetu (WiFi, bądź ETH) na czas próby odłącz.
    2.Jeżeli TV jest podłączony poprzez HDMI podłącz na czas próby przez Euro złącze.
    3.Jakie masz oświetlenie w pokoju w którym jest TV? Na czas próby po zakończeniu oglądania TV zasłoń fizycznie odbiornik podczerwieni w TV.
    Pozdrawiam