Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie równoległe wyjść Altera

criter 09 Lis 2015 16:51 411 2
  • #1 09 Lis 2015 16:51
    criter
    Poziom 10  

Witam,

potrzebuję połączyć równolegle wyjścia Altery do jednego wspólnego wejścia.
    Jesli dobrze kojarzę to Altera ma wyjście open-drain.
    Standardowo tylko jedne wyjście powinno działać a pozostałe powinny być w stanie wysokiej impedancji. Żeby jednak zabezpieczyć się gdy 2 albo więcej pracują z jakiegoś powodu równolegle potrzebuję jakiś driver. Ponieważ Altera pracuje na 3.3V a potrzebuję na wyjściu 5V zastosowałem bufor 3.3V na 5V 74LVC2T45, do którego to wyjścia podpinam równolegle pozostałe wyjścia.
    Myślałem by użyć bramki AND - 74AHC08, bo mam wolną pod ręką.
    Ma to sens? Nie mogę znaleźć nigdzie informacji czy może pracować jako OC driver.
    Dzięki za każdą informację

0 2
  • #2 10 Lis 2015 00:04
    phanick
    Poziom 28  

Nie wrzucaj żadnych buforów i nie komplikuj sprawy. Właśnie po to jest wyjście typu OC aby można było sobie dobrać poziom napięcie stanu wysokiego do takiego, jaki chce się. Zatem niech FPGA ustawia na wyjściu '0' gdy chce wystawić logiczne 0 i 'Z' gdy chce wystawić logiczną jedynkę. Następnie podciągnij tą linię jakimś rezystorem o umiarkowanej wartości (4.7k) do +5V i otrzymasz to, co chcesz.

0
  • #3 10 Lis 2015 08:16
    criter
    Poziom 10  

dzięki za odpowiedź - sęk w tym że ma być bufor...
    układ albo nadaje 0-1, albo jest niekatywny w Z.
    pomiędzy alterą a buforem dałem pull-up rezystor do 3.3V, bufor z 3.3 na 5V a na wyjściu (ponieważ to wszystko to sygnał cyfrowy) bramkę and z połączonymi wejściami.

chyba znalazłem odpowiedź - bramka AND serii 74AHC to bramka typu LS TTL Low power Schottky TTL

0