Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa podnośnika słupkowego-wymiana starego oleju i czyszczenie podnośnika

ZbyszekZSE 09 Lis 2015 17:32 3333 2
  • #1 09 Lis 2015 17:32
    ZbyszekZSE
    Poziom 6  

Witam. Mam stary podnośnik hydrauliczny słupkowy. Nie był sprawny nie podnosił. Postanowiłem więc wykręcić pokrętło od opuszczania podnośnika, na jego końcówce było pełno szlamu wyczyściłem go, pociągnąłem za "wajchę" od podnoszenia i z tamtego otworu wypłyną płyn, postanowiłem wkręcić tą końcówkę z powrotem i o dziwo podnośnik działa, udało mi się dźwignąć auto. Problem w tym, że leje olej z wajchy w czasie pompowania i jak podnośnik jest pod obciążeniem.
    Naprawa podnośnika słupkowego-wymiana starego oleju i czyszczenie podnośnika Naprawa podnośnika słupkowego-wymiana starego oleju i czyszczenie podnośnika Naprawa podnośnika słupkowego-wymiana starego oleju i czyszczenie podnośnika Naprawa podnośnika słupkowego-wymiana starego oleju i czyszczenie podnośnika Naprawa podnośnika słupkowego-wymiana starego oleju i czyszczenie podnośnika Naprawa podnośnika słupkowego-wymiana starego oleju i czyszczenie podnośnika Naprawa podnośnika słupkowego-wymiana starego oleju i czyszczenie podnośnika Naprawa podnośnika słupkowego-wymiana starego oleju i czyszczenie podnośnika Naprawa podnośnika słupkowego-wymiana starego oleju i czyszczenie podnośnika Przez przypadek w czasie podnoszenia tłoczka śrubokrętem płaskim którego miałem włożonego w dziurki po bolcu wydarłem tłoczek górą cylinderka, po uszczelce na tłoczku zostało tylko wspomnienie. Pod tłoczkiem jest mała śrubka do przykręcenia uszczelki tak jak w pompce. Pytanie teraz gdzie taką kupić? I czy mogę nową włożyć tą samą drogą czy raczej powinienem odkręcić cylinderek, sam cylinderek jest z tego co widzę na gwincie ale po założeniu klucza francuskiego nie dałem rady tego odkręcić, klucz mi objeżdża. Sam element podnoszący nie leje ale po podniesieniu go tak na 3/4 też zaczyna przepuszczać olej.

Obecny olej to nie olej a bardziej szlam, o zapachu płynu hamulcowego.

-Jaki olej użyć do ponownego zalania podnośnika?
    -Którędy go uzupełnić?
    -Do jakiego poziomu go nalać?
    -Trzeba w jakiś sposób po zalaniu go nowym olejem odpowietrzać?
    -W jakim sklepie kupić wspomnianą wcześniej uszczelkę?
    -Jak wyczyścić ten podnośnik ze starego oleju i szlamu?
    -I do czego są te pozostałe 3 śruby? Są wkręcone pod kątem i nie ruszane X lat ciekawe czy je odkręcę?
    -Są tam jakieś kulki i sprężynki jak w podnośniku żabka?
    -Te numerki obok śrub co mogą oznaczać?

Będę wdzięczny za każdą pomoc. Pozdrawiam. ;)

0 2
  • #2 23 Lis 2015 16:54
    ZbyszekZSE
    Poziom 6  

Pomoże ktoś?

1
  • Pomocny post
    #3 31 Gru 2015 12:21
    miszakol
    Poziom 8  

Olej to hydrauliczny
    i te kulki to są zaworki