Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa podnośnika słupkowego-wymiana starego oleju i czyszczenie podnośnika

09 Lis 2015 17:32 8616 4
 • Poziom 8  
  Witam. Mam stary podnośnik hydrauliczny słupkowy. Nie był sprawny nie podnosił. Postanowiłem więc wykręcić pokrętło od opuszczania podnośnika, na jego końcówce było pełno szlamu wyczyściłem go, pociągnąłem za "wajchę" od podnoszenia i z tamtego otworu wypłyną płyn, postanowiłem wkręcić tą końcówkę z powrotem i o dziwo podnośnik działa, udało mi się dźwignąć auto. Problem w tym, że leje olej z wajchy w czasie pompowania i jak podnośnik jest pod obciążeniem.
  Naprawa podnośnika słupkowego-wymiana starego oleju i czyszczenie podnośnika Naprawa podnośnika słupkowego-wymiana starego oleju i czyszczenie podnośnika Naprawa podnośnika słupkowego-wymiana starego oleju i czyszczenie podnośnika Naprawa podnośnika słupkowego-wymiana starego oleju i czyszczenie podnośnika Naprawa podnośnika słupkowego-wymiana starego oleju i czyszczenie podnośnika Naprawa podnośnika słupkowego-wymiana starego oleju i czyszczenie podnośnika Naprawa podnośnika słupkowego-wymiana starego oleju i czyszczenie podnośnika Naprawa podnośnika słupkowego-wymiana starego oleju i czyszczenie podnośnika Naprawa podnośnika słupkowego-wymiana starego oleju i czyszczenie podnośnika Przez przypadek w czasie podnoszenia tłoczka śrubokrętem płaskim którego miałem włożonego w dziurki po bolcu wydarłem tłoczek górą cylinderka, po uszczelce na tłoczku zostało tylko wspomnienie. Pod tłoczkiem jest mała śrubka do przykręcenia uszczelki tak jak w pompce. Pytanie teraz gdzie taką kupić? I czy mogę nową włożyć tą samą drogą czy raczej powinienem odkręcić cylinderek, sam cylinderek jest z tego co widzę na gwincie ale po założeniu klucza francuskiego nie dałem rady tego odkręcić, klucz mi objeżdża. Sam element podnoszący nie leje ale po podniesieniu go tak na 3/4 też zaczyna przepuszczać olej.
  Obecny olej to nie olej a bardziej szlam, o zapachu płynu hamulcowego.

  -Jaki olej użyć do ponownego zalania podnośnika?
  -Którędy go uzupełnić?
  -Do jakiego poziomu go nalać?
  -Trzeba w jakiś sposób po zalaniu go nowym olejem odpowietrzać?
  -W jakim sklepie kupić wspomnianą wcześniej uszczelkę?
  -Jak wyczyścić ten podnośnik ze starego oleju i szlamu?
  -I do czego są te pozostałe 3 śruby? Są wkręcone pod kątem i nie ruszane X lat ciekawe czy je odkręcę?
  -Są tam jakieś kulki i sprężynki jak w podnośniku żabka?
  -Te numerki obok śrub co mogą oznaczać?

  Będę wdzięczny za każdą pomoc. Pozdrawiam. ;)
 • Poziom 8  
  Pomoże ktoś?
 • Pomocny post
  Poziom 9  
  Olej to hydrauliczny
  i te kulki to są zaworki
  Chyba o-ringi poszły
  a żeby co kolwiek zobaczyć odkręć górną pokrywe
 • Poziom 11  
  Ogarnąłeś temat?
  Właśnie znalazłem u teścia identyczny podnośnik. Olej wylewa się górą jak u ciebie.
  Planuje rozebranie i wymianę uszczelnieni. Jak nie znajde gotowców to podjade do sklepu z elementami gumowymi. Może coś się dobierze.

  Czy ten zaworek do opuszczania udało ci się normalnie wykręcić i wyjąć - u mnie odkręcił się wysunął ze 2 cm bez gwintu i coś go trzyma w środku/moze uszczelka spuchła?/
 • Poziom 1  
  Witam. Czy rozbierał Pan już ten podnośnik słupkowy? Kiedyś kupiłem identyczny o którym mowa do naprawy. Interesuje mnie najbardziej co znajduje się u Pana w podnośniku po odkręceniu tych śrub obok zaworu opuszczania. Mój najprawdopodobniej nie jest kompletny i wydaje mi się, że właśnie za tymi śrubami czegoś brakuje. Pozdrawiam.