Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi 90 b3 - Wymiana butli LPG - pytanie o procedury

Jarzab M 09 Lis 2015 19:08 1407 11
  • #1 09 Lis 2015 19:08
    Jarzab M
    Poziom 17  

Witam kolegów!

W moim poczciwym Audi'ku skończyła się homologacja na zbiornik LPG.
    Koszt butli dla mnie to 244 zł z InterCars. Jako, iż na codziennie grzebie przy samochodach to wiem, że wymianę takiej butli jestem w stanie zrobić sam.

Pytanie jest następujące:
    Jak wygląda kwestia homologacji?
    Czy mogę sam wymienić butle?
    Od starej butli mam kwit "Poświadczenie wykonania i badania samochodowego zbiornika LPG" - czy dostane coś takiego do nowej butli, czy ktoś musi mi to wystawić?
    Czy mocowanie wielozaworu jest w wszystkich butlach takie same czy są różne rodzaje?

1 11
  • #3 09 Lis 2015 19:39
    Jarzab M
    Poziom 17  

No dobra - tylko że to jest legalizacja zbiornika. Ja mam zamiar zbiornik kupić całkiem nowy.

0
  • #4 09 Lis 2015 19:53
    ociz
    Moderator Samochody

Nowy dostaniesz już z poświadczeniem dopuszczenia od TDT, ważnym 10 lat od daty produkcji.

1
  • #5 09 Lis 2015 20:08
    Jarzab M
    Poziom 17  

I te poświadczenie wystarczy do podbicia badania technicznego pojazdu? Poza samym stanem pojazdu rzecz jasna.

0
  • #6 09 Lis 2015 20:30
    ociz
    Moderator Samochody

Tak, to jedyny dokument wymagany na przeglądzie. Poza wpisem w DR o zamontowanej instalacji gazowej oczywiście.

1
  • #7 09 Lis 2015 21:04
    Jarzab M
    Poziom 17  

Dzięki za wyjaśnienie. Pozostaje jeszcze pytanie:
    Czy mocowanie wielozaworu jest w wszystkich butlach takie same czy są różne rodzaje?

0
  • #8 09 Lis 2015 22:25
    ftp.kowal
    Poziom 34  

Mocowanie powinno być takie samo, ale może się zdarzyć że butla będzie inaczej wykonana i pływak nie będzie odcinał dopływu gazu przy tankowaniu.

1
  • #9 10 Lis 2015 08:37
    kawajo
    Poziom 17  

Jarzab M napisał:
    "Poświadczenie wykonania i badania samochodowego zbiornika LPG" - czy dostane coś takiego do nowej butli
    Tak.
    Jarzab M napisał:
    Czy mocowanie wielozaworu jest w wszystkich butlach takie same
    Tak.

0
  • #10 10 Lis 2015 14:37
    marcias
    Poziom 14  

Kup najlepiej bultę tego samego producenta, wielozawór (jeśli jest sprawny) włóż stary, załóż pod niego nową uszczelkę i po problemie.

Jakiś czas temu dzwoniłem do kilku firm legalizujących to każdy coś kręcił, jeden że to gdzieś muszą wysłać, drugi że tylko na 5 lat i wszędzie koszt legalizacji przekraczał koszt nowej butli.

Wymiana butli bez problemu do przeprowadzenia samodzielnie, ewentualnie u gazownika koszt pewnie od 50-100 zł.

1
  • #11 10 Lis 2015 19:41
    Jarzab M
    Poziom 17  

No to super. Wszystko już wiem. Jak poskładam silnik od zafiry to wezme się za audika :) Dam znać co i jak.
    Dziękuje wszystkim.

0
  • #12 10 Sty 2016 20:58
    Jarzab M
    Poziom 17  

Wszystko pasowało. :)

0