Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirpool WP79 8542 791 38912 - awaria modułu sterowania-brak reakcji po urucho

09 Lis 2015 22:29 1425 10
  • Poziom 10  
    Witam,

Posiadamy Zmywarkę WP79/2 do zabudowy Whirlpool, nr Service: 854279138912 (33 0740 003980, CB-EBL-OTouhc VS-TZ SWB, WK:0738, 4619 725 67251).

Zmywarka po uruchomieniu nie startuje, brak wyświetlacza oraz niemożność załadowania programu. Mechanik stwierdził awarię modułu sterującego (zdjęcia załączone) i zalecił wymianę na nowy/zakup nowej zmywarki:)

Czy istnieje możliwość wymiany nadpalonego chipu/naprawę układu? Jeżeli ktoś się podejmie mogę dostarczyć układ pod adres w Warszawie albo Olsztynie:)
    Jeżeli nie, to czy można dostać w rozsądnej cenie zamienną płytkę do tej zmywarki, chociażby używanej?

Czy taki moduł podejdzie, pomimo innego numeru seryjnego, czy oba muszą być identyczne/zbieżne:
    http://allegro.pl/modul-programator-do-zmywarki-whirlpool-wp-79-2-i5774713520.html

Gorąca prośba o pomoc.
  • PCBway

• Poziom 39  
    Tylko wymiana na nowy moduł. Wymienić można tylko po co skoro na 99% uszkodzony jest procesor. Wygląda jak po zalaniu wyświetlacza albo nieautoryzowaną naprawę. Ten układ nigdy tak nie wybuchał.
  • Moderator
    Piotr2608 napisał:
    uszkodzony jest procesor

Przeważnie idzie sprawdzić na 90%, a to co na zdjęciu poniżej naprawić.
    Whirpool WP79 8542 791 38912 - awaria modułu sterowania-brak reakcji po urucho
    Plus ewentualną przyczynę zewnętrzną (nie wiem co tam do złącza podpinane jest) i jakie jeszcze mogą być uszkodzenia (zdjęcia fatalne) :D
  • PCBway

• Poziom 39  
    TONI_2003 napisał:
    Piotr2608 napisał:
    uszkodzony jest procesor

Przeważnie idzie sprawdzić na 90%, a to co na zdjęciu poniżej naprawić.

Tak tylko układ połączony jest na sztywno z procesorem i przy takim wybuchu jest ogromna szansa iż padł też procesor.
  • Moderator
    Piotr2608 napisał:
    Tak tylko układ połączony jest na sztywno z procesorem
    Czyli czym i jak (2003, 2004) :idea:, a o reszcie pisałem i nie sądzę bym musiał tłumaczyć jak sprawdzić akurat Tobie...
  • Moderator
    Piotr2608 napisał:
    Czym? Ścieżkami

Chyba się nie dogadamy :D , a zatem podaj skoro wiesz nazwę tego układu scalonego (ja tego PCB nie znam) choć dałem domyślne nazwy, i Ty tego nie potwierdziłeś...

• Poziom 39  
    ULN2003 - faktycznie byśmy się nie dogadali :)
  • Poziom 10  
    No ok. ale jezelu da sie naprawic, to sie ktos podejmie? Czy ten z allegro modul godnie zastapilby ten spalony?
  • Poziom 10  
    Pan Piotr nie naprawił mi jednak tego modułu, czy ktoś będzie umiał się tego podjąć? Szkoda mi wyrzucać tej zmywarki na złom;/
  • Poziom 10  
    Prosba o odzew, czy.na prawde.nie da sie naprawic.lub.wymienic tego modulu w sensownej cenie.i cala zmywarka moze isc na zlom albo.na czesci?