Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[EAGLE] - Biblioteka wygląda inaczej na schemacie

Silol 09 Lis 2015 23:08 2721 9
  • #1 09 Lis 2015 23:08
    Silol
    Poziom 9  

Cześć
    Mam problem z którym jeszcze nie spotkałem się w Eagle'u. Narysowałem bibliotekę pewnego złącza i niestety wygląda ona inaczej na płytce, a inaczej na podczas edycji biblioteki(robiłem update biblioteki). Wrzucam trzy obrazki dla porównania. Mogę zwiększyć znacząco pad, ale zmniejszyć go już niestety nie mogę. Po prawej widać wygląd z board, a z lewej jest widok biblioteki. Czy jest mi ktoś w stanie pomóc? Z góry dzięki i pozdrawiam :)
    [EAGLE] - Biblioteka wygląda inaczej na schemacie [EAGLE] - Biblioteka wygląda inaczej na schemacie [EAGLE] - Biblioteka wygląda inaczej na schemacie

0 9
  • #2 10 Lis 2015 06:02
    hazet
    Poziom 26  

Bardzo prosto określa się wielkość pada. Prawym klawiszem myszy wybierasz "Properties" pada a później [EAGLE] - Biblioteka wygląda inaczej na schemacie

1
  • #3 10 Lis 2015 16:14
    Silol
    Poziom 9  

Dzięki za odpowiedź, ale nie do końca o to mi chodziło. Zmiana wielkości pada w bibliotece nic nie zmienia. Tak jak na wklejonych zdjęciach. Mogę dowolnie zmieniać wielkość pada w bibliotece, ale nic to nie zmienia jeśli wkleję ten element do projektu.
    Widać, że mogę powiększyć pad, ale jak go zmniejszę to niestety nie zmniejsza się w pliku board.

0
  • #4 10 Lis 2015 16:52
    hazet
    Poziom 26  

Zmiany rozmiarów pada dokonujemy przed zastosowaniem elementu w sch*. Jak coś nie pasuje w pliku brd* usuwasz element ze schematu nanosisz poprawki w bibliotece elementu, zapisujesz zmiany w bibliotece. Wtedy dodajesz do schematu zmieniony element i zmiany też nastąpią w pliku brd*. Dokonywanie zmian w bibliotece nie zmieni już zastosowanego elementu trzeba go usunąć i dodać ponownie poprawiony. Uważam, że to żaden problem, problemem jest utworzenie pada o dowolnym kształcie.

1
  • #5 11 Lis 2015 23:18
    Silol
    Poziom 9  

Obawiam się, że kolega nie rozumie mojego problemu. Ponadto aby uaktualnić zmiany biblioteki w projekcie wystarczy z Menu Library wybrać update i wybrać odpowiednią bibliotekę.
    Ja mam taki problem, że rozmiar pinu z tej samej biblioteki którą sam stworzyłem różni się od tego jaki jest w pliku board w projektu.
    W załączniku przesyłam tą bibliotekę niech kolega jeśli może otworzy bibliotekę oraz niech wrzuci do jakiegoś pustego projektu i porówna czy jest to samo bo u mnie te elementy się różnią.

0
  • Pomocny post
    #6 12 Lis 2015 06:19
    hazet
    Poziom 26  

Jak otworzyłem kolegi bibliotekę to było coś takiego [EAGLE] - Biblioteka wygląda inaczej na schemacie . A to moje zabawy z biblioteką już na schemacie [EAGLE] - Biblioteka wygląda inaczej na schemacie Eagle 6.1

1
  • #7 12 Lis 2015 12:37
    Silol
    Poziom 9  

To w takim razie musi być coś nie tak z moim Eagle. Bo po otwarciu biblioteka nie wygląda tak samo jak u Ciebie(zdjecie). Jak zmieniasz rozmiar padu w pliku *.brd? Powiedz mi jakiej wersji Eagle używasz?

0
  • Pomocny post
    #9 12 Lis 2015 16:10
    Loker
    Poziom 38  

Temat poruszany n razy - masz zapewne ustawioną minimalną wielkość otoczki otworu w DRC.

0
  • #10 12 Lis 2015 17:35
    Silol
    Poziom 9  

Bardzo możliwe, ale nie wiedziałem jak tego szukać dlatego utworzyłem post. Dzięki wam za pomoc. Problem rozwiązany :)

0