Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zestaw kolumn i ampli do pokoju otwartego 14m kw

demed 10 Nov 2015 00:06 1197 8
    demed
    Level 2  
    Witajcie,

planuję zakup swojego pierwszego zestawu nagłośnienia. Trochę ostatnio czytałem, ale nadal uważam się za laika i chciałem Was prosić o pomoc w doborze sprzętu.

Pomieszczenie, w którym będzie się znajdował zestaw to połączony pokój (ok 14m kw) z kuchnią (w sumie 26m kw). Sprzęt powinien nagłaśniać pokój, ale pewnie to, że jest otwarty z jednej strony, może mieć jakieś znaczenie. Na razie bym chciał zacząć od 2 kolumn przednich z opcją na dalszą rozbudowę oraz obsługą opcji sieciowych (wifi, radia internetowe).

Budżet - 3200 - 3700 pln
    Zastosowanie - muzyka elektroniczna, filmy

Co mniej więcej sobie dobrałem:
    Yamaha RX-V479 lub Denon AVR-X2100W
    Magnat 1002 lub Klipsch Reference R-26F. Na początku byłem bardzo nakręcony na Magnat Quantum 677, ale zakładam, że się nie nadają do tak małego pomieszczenia.

Co sądzicie o tych zestawach? Możecie polecić coś lepszego?

Dzięki i pozdrawiam
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Helpful post
    intenso
    Level 39  
    Denon plus Klipsch
    Yamahy nie łącz z klipsch, będzie przesyt wysokich tonów.
    demed
    Level 2  
    A możecie polecić coś parę stówek tańszego? Taka konfiguracja trochę wyjeżdża poza zaplanowany budżet
  • Helpful post
    s4home
    Level 20  
    Z modelem X1200 zmieścisz się z Klipschami w budżecie. A Yamahę odsłuchaj, a wysokie o ile będą Ci przeszkadzać zawsze możesz zmniejszyć.
    demed
    Level 2  
    Albo źle szukam, albo X1200 jest 100-150 droższy od X2100 (2000 pln)
    s4home
    Level 20  
    Znajdziesz go taniej, a w porównaniu do X2100 to tegoroczna elektronika, więc pełne wsparcie, aktualizacje firmwaru,...
    demed
    Level 2  
    Hm, a z ampli stereo co wybrać? Myślę, że dalsza rozbudowa zestawu nie nastąpi zbyt szybko, a wyczytałem, że stereo w porównywalnej cenie grają dużo lepiej.
    mariuszp19
    Level 34  
    demed wrote:
    Hm, a z ampli stereo co wybrać? Myślę, że dalsza rozbudowa zestawu nie nastąpi zbyt szybko, a wyczytałem, że stereo w porównywalnej cenie grają dużo lepiej.

Swego czasu posiadałem reciver YAMAHA RX570, bardzo zacny sprzęt - polecam.
    s4home
    Level 20  
    Yamaha RN500 lub Onkyo TX8150, jednak z onkyo przekroczysz budżet