Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers - Ciągła praca siłownika zaworu

patryklo 10 Lis 2015 09:44 843 8
  • #1 10 Lis 2015 09:44
    patryklo
    Poziom 12  

Witam, proszę was o pomoc chodzi o kocioł junkers, dwu funkcyjny z zamkniętą komorą spalania, problem dotyczy siłownika zaworu trójdrożnego ten który znajduję się z tylu nad pompą C.O, więc tak siłownik o którym mowa cały czas pracuję i cały czas przełącza zawór po zdjęciu siłownika z zaworu i odwróceniu go do góry trzpieniem widać jak trzpień jedzie do góry słychać pyknięcie w siłowniku i od razu jedzie na dół i tak cały czas bez przerwy nie zależnie czy jest włączone grzanie C.W czy C.O, czy jest tryb lato ustawiony, serwisant wczoraj był i stwierdził po paru godzinach że to jest " niesamowity przypadek " po czym kocioł złożył i powiedział że jest już bardzo stary i się do wymiany nadaję gdzie kocioł wisi dopiero 5lat, nie znam modelu kotła ponieważ niema żadnej naklejki na kotle ani w kotle, a papiery już zagineły, proszę o pomoc bo serwisu już nie wezwę ze względu na to że pan siedział prawie do północy i podziwiał pracę mechanizmu siłownika za co zażądał 430zł, jestem spłukany i wkurzony, sam kiedyś robiłem kurs na serwisanta Termeta ale go nie dokończyłem, po mimo tego wiem co do czego jest w kotle i w ogóle, więc będę próbował go sam robić potrzebuję tylko waszej pomocy. Pozdrawiam

0 8
  • #2 10 Lis 2015 15:23
    serwisszulborski.pl
    Specjalista - systemy grzewcze

Kocioł musi mieć gdzieś tabliczkę na srebrnej folii. Bez tego ciężko zidentyfikować siłownik.

0
  • #3 10 Lis 2015 15:35
    patryklo
    Poziom 12  

No właśnie w tym problem że serwisant ją zerwał i przez to muszę szukać faktury by zobaczyć jaki to model kotła jak ją znajdę na pewno dopiszę jaki to model.

0
  • #4 10 Lis 2015 17:46
    serwisszulborski.pl

Zrób foto pompy i siłownika...umieść na forum (możesz wysłać również mms na 601918760 to pomogę zidentyfikować model).

0
  • #5 11 Lis 2015 23:23
    piotr_boncza
    Poziom 29  

patryklo napisał:
    Witam, proszę was o pomoc chodzi o kocioł junkers, serwisu już nie wezwę ze względu na to że pan siedział prawie do północy i podziwiał pracę mechanizmu siłownika za co zażądał 430zł,

Co to za serwisant z piekła rodem, znam większość z Gdańska i nie bardzo wierzę, żeby nie dał sobie rady. Zadzwoń do mnie jutro po 17tej 602254583.

0
  • #6 11 Lis 2015 23:43
    -west

Z opisu wynika że to ZW23-1Ke bo ma zawór nad pompą. Masakra. Czyli nie wymienił ci motoru za te pieniądze?

0
  • #7 11 Lis 2015 23:51
    serwisszulborski.pl

Siłownik nad pompą ma również Euromaxx ZWC...dlatego model siłownik nie jest jednoznaczny. Wygląd ten sam ale napięcia różne.

0
  • #8 12 Lis 2015 21:43
    patryklo
    Poziom 12  

Witam, nie miałem za dużo czasu by odpisać, więc tak problem rozwiązany okazało się że ten cały serwisant który robił przegląd nie był autoryzowanym serwisantem junkersa i w ogóle nie ma uprawnień ani gazowych ani elektrycznych, przyznał się dopiero gdy mu pokazałem swoje papiery i powiedziałem że byłem na szkoleniu serwisu termeta, skończyło się na tym że pieniądze oddał z powrotem,no i morałami z mojej strony że jak będzie dalej piecyki serwisował to go zgłoszę, a w kotle okazało się że jeden przewód został przecięty w niewiadomy sposób, ale dalej nie wiem co to za model bo faktury nie znalazłem a naklejki nie ma, wstawiam zdjęcie poglądowe pożyczone z google, mój kocioł wygląda z przodu tak samo tylko nie ma tej lampki niebieskiej na dole

Dodano po 45 [sekundy]:

zdjęcie kotła

0
  • #9 14 Lis 2015 18:47
    serwisszulborski.pl

Kocioł na zdjęciu to prawdopodobnie junkers ceraclass ZW14-2DVAE.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo