Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Drukarka Brother HL6 toner lepi sie do wałka

michas 10 Jun 2005 02:11 1296 2
    michas
    Level 23  
    Witam wszystkich mam leciwą drukarkę Brother HL6 która pewnego razu zaczęła bardzo smuzyc. Wydruk stał się nieczytelny, poniewaz kartka na całej powierzchni wychodzi szara pokryta tonerem pod tą szaroscią jest widoczna treść wydruku. otworzyłem cartridge z wałkiem swiatłoczułym (chyba bo nie jestem w temacie drukarek laserowych mocny) i ten wałek taki zielony gładki swiecący który był do tej pory czysty jest teraz pokryty cały czas warstwą tonera.Mysle ze to jest powodem tego ze kartki wychodzą szare ...Mam pytanie co jest z nią nie tak moze nie warto już jej naprawiać ale z drugiej strony szkoda wyrzucać ... Bardzo prosze o jakieś podpowiedzi
    Dziekuje i pozdrawiam Michał
    Cossmo
    Level 12  
    Na 100% toner (pojemnik z tonerem) do wymiany. Miałem to samo. Regeneracja nie pomogła a ostatecznie wymiana nawet na PRYZMAT pomogła i działa SUPER :). Proponuję przetestować na tonerze sąsiada, ale przed uruchomieniem należy dokładnie przeczyścić wszystko wokół wałka OPC bo nazbierało się tam sporo zbędnego toneru. Jeśli nie pomoże wymiana pojemnika należy sprawdzić wałek OPC, który powinien być jeszcze sprawny ( to już zależy od przebiegu).
    pozdr.
    michas
    Level 23  
    Problem nie został rozwiązany ze względu na cene nowego kartridza drukarka jest stara i nie wiem czy płaca się w nią inwestować.
    Ciekawy jestem czy takiego kartridza nie da się jakoś naprawić Wałek jest prawdopodobnie sprawny
    Pozdrawiam Michał