Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana ramienia w gramofonie.

10 Lis 2015 14:14 1509 6
  • Poziom 8  
    Witam, mam dwa gramofony paskowy Numark TT1610 (szary) i bezpośredni TT1625 (czarny). W tym drugim zepsute jest ramię, ma zerwane kable. Chciałbym wymienić ramię na to z pierwszego. I mam problem ponieważ nie jestem pewny gdzie przyłączyć kable. Na zdjęciach zaznaczyłem o jaki kabelek chodzi.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Chyba dobrze. Te przewody to masa/ekran, więc powinny być połączone ze sobą.
  • Poziom 8  
    Rozumiem, czyli jeden z tych czarnych kabelków w ramieniu z szarego gramofonu, mam podłączyć tam samo w czarnym do tej metalowej blaszki, a drugi tam gdzie podłączony jest zielony tak jak widać na zdjęciu numer 3.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Tak właśnie mi się wydaje. Jak powinno być oryginalnie - nie wiem (chodzi o konkretny punkt podłączenia), ale zasada jest taka sama. Różnica pomiędzy tymi dwoma gramofonami polega na tym, ze jeden ma cały korpus plastikowy, a drugi nie. Plastiku nie "umasisz", a metal tak.
  • Poziom 8  
    Zapomniałem wspomnieć że ten czarny gramofon do którego chce zamontować dobre ramię ma angielską wtyczkę, ale to chyba nie ma żadnego znaczenia.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Nie powinno - napięcie w sieci GB wynosi co prawda nieco więcej niż u nas (240 vs. 230), ale mieści się w granicach tolerancji. Zresztą powinno być w opisie samego gramofonu (przy wyjściu kabla sieciowego) na jakie napięcie jest przystosowany.
  • Poziom 8  
    Wczoraj wieczorem wszystko zrobiłem tak jak mi doradziłeś, wszystko działa jak należy. Dziękuje i pozdrawiam.