Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer AMD - Czemu mnie się nie wycisza dźwięk z tylnego panelu audio?

10 Lis 2015 14:53 1131 6
  • Poziom 11  
    Witam!

Zastanawiam się,dlaczego mnie się nie wycisza dźwięk z tylnego panelu audio,gdy do przedniego panelu audio podłączę słuchawki. W sterowniku od dźwięku jest zaznaczona opcja: ''Wyciszenie urządzenia tylnego wyjścia po podłączeniu przedniego gniazda słuchawek''. Podłączam słuchawki,a tylne wyjścia mnie się nie wyciszają. Co należy zrobić,aby się wyciszały po podłączeniu słuchawek? Sterownik dźwięku to Realtek HD Audio,a model płyty głównej to Winfast mcp61dm2ma.

Komputer AMD - Czemu mnie się nie wycisza dźwięk z tylnego panelu audio? [/img]
  • Poziom 22  
    Trudno powiedzieć, za mało informacji podałeś, możliwe ,sprawdź czy ustawienia w systemowym mikserze głośności nie są pozmieniane
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Jest błędnie przetłumaczona opcja na Polski. Przynajmniej była w innych wersjach sterowników. Spróbuj przełączyć na drugą opcję "równoczesne...".

Druga możliwość to niska jakość kabelków do FP.
    Układ na płycie wykrywa obecność jacka na podstawie impedancji.
    Czy w systemie w ogóle działa wykrywanie jacków?
  • Poziom 11  
    safbot1st napisał:
    Jest błędnie przetłumaczona opcja na Polski. Przynajmniej była w innych wersjach sterowników. Spróbuj przełączyć na drugą opcję "równoczesne...".

Druga możliwość to niska jakość kabelków do FP.
    Układ na płycie wykrywa obecność jacka na podstawie impedancji.
    Czy w systemie w ogóle działa wykrywanie jacków?

Próbowałem dać tę drugą opcję: ''równoczesne odtwarzanie dwóch różnych strumieni audio w przednich i tylnych urządzeniach wyjścia'' i słuchawki się wyłączyły.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    To działa zupełnie odwrotnie niż opisy tych opcji do przełączania.
    Masz w BIOSie ustawienie dot. wyjścia na Front Panel?
    Jeśli jest, będzie Azalia Mode i AC97 mode - ustawienie jest zależne od tego jaki typ FP masz w obudowie.
    Inne pytanie, czy prawidłowo podłączyłeś FP do płyty (foto mile widziane).
    Jeszcze inne pytanie, to czy ster. nie jest zabugowany - do podmiany.
  • Poziom 11  
    Udało mnie się to zrobić:

Zaznaczyłem opcje: ''Równoczesne odtwarzanie dwóch różnych strumieni audio w przednich i tylnych urządzeniach wyjścia'' oraz ''oddzielenie wszystkich gniazd wejścia,jak niezależnych urządzeń wejścia'' i w opcjach sterownika audio pojawiły się słuchawki i teraz mogę wybrać z czego ma być odtwarzany dźwięk w komputerze- czy z słuchawek,czy z głośników
  • Poziom 43  
    Widzisz Pan, a ja się produkuje...
    Pisałem, że to jest źle przetłumaczone, co mają "urządzenia nagrywania" do słuchawek? Nie wiem...