Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pompka paliwa

rudiszubert 10 Jun 2005 08:12 1872 13
    rudiszubert
    Level 19  
    Cz można zastosować zamiast oryginalnej pom.pal.w zbiorniku,pompkę na przewód paliwowy .Co trzeba zrobić i od jakiego auta była by najlepsza a zarazem najtańsza.
    Pozdr
    autobugga
    Level 13  
    do jakiego auta ta pompka?
    rudiszubert
    Level 19  
    Do Chryslera voyagera
    autobugga
    Level 13  
    coz takiego sie z nia dzieje ze chcesz ja przenosic jezeli slychac jej glosna prace proponuje oczyscic filterki po uprzednim jej wymontowaniu
    rudiszubert
    Level 19  
    Już ją wyjmowałem i czyściłem,ale dalej jest tak samo,t.z.daje za małe ciśnienie.A że jest sporo roboty z wyjęciem zbiornika to wymyśliłem zamianę pompki
    autobugga
    Level 13  
    proponuje pomierzyc ile amper pompka pobiera jezeli jest powyzej 7 to przyczyna moze byc zuzycie sie samej pompki jak rowniez zapchane filtry paliwa lub przewody dostarczajace wache do wtrysku warto je sprawdzic i przedmuchac.
    rudiszubert
    Level 19  
    Ajak sprawdzić miernikiem (pod co podłączyć) ile pobiera peądu,bo na elektryce to się kiepsko znam
    Stanisław Chwalisz
    Level 34  
    Pompa musi być w zbiorniku.Prąd można zmierzyć wyciągając przekażnik pompy i w to miejsce amperomierz.
    rudiszubert
    Level 19  
    Dlaczego musi być w zbiorniku?Widziałem na allegro pompe od chyba jakiegoś Pasada która miała wejście iwyjście paliwa na które zakładało się wężyk .Tak to wyglądało na zdjęciu
    Pozdr
    kkracz1
    Level 13  
    Kup zewnętrzną np. od BMW i wstaw powinno pomóc
    Stanisław Chwalisz
    Level 34  
    Pompy paliwa nie są samozasysające,jeżeli jedna jest pod zbiornikiem,jak np. Passacie to druga wstępna jest w zbiorniku paliwa.
    Proch wymyślili już dawno koło też.
    autobugga
    Level 13  
    mam Passata 94 r 2.0 i umnie nie ma dwoch pomp paliwa jest jedna osadzona na dnie zbiornika wyjmuje sie ja od strony bagaznika[combi] po uprzednim odkreceniu okraglej metalowej pokrywki nalezy zdemontowac dwa weze paliwa[dolot i powrot]odpiac kostke elektr. a nastepnie odkrecic duza nakretke plastikowa i uniesc dekielek do gory wlozyc reke do zbiornika i odkrecic cala pompke[sa dwa zaczepy] calosc wjac na wierzch uwazajac na plywak.
    gumiś_rzesz
    Level 25  
    Owszem ale w passacie pompa nie zasysa paliwa bo ma gow brud tylko pcha paliwo dalej a jeśli pompa będzie na przewodzie to musi pociągnąć paliwo z baku. Myśle że dobry zaworek zwrotny i dobra pompa powinny dać rade ale tylko myśle pewien nie jestem.
    POZDRAWIAM
    Tomek665
    Level 28  
    powinieneś jednak moim zdaniem zamontować pompke w zbiorniku skoro tam jest jej miejsce. jak masz kłopoty z nabyciem orginału możesz spróbować dopasować inną najlepiej od japońca. Pamiętaj o elastycznym zamocowaniu i odległości filtra ssącego od dna zbiornika