Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Xsara Picasso 2006 1.6HDi - Uciekający prąd przy włączonych światłach mijania

rysiek1358 10 Nov 2015 21:09 1203 3
    rysiek1358
    Level 9  
    Witam,

mam taką sytuację (Xsara Picasso 1,6HDi 2006r):
    - włączam światła mijania
    - przygasa wyświetlacz (gdzieś znika prąd - tak zakładam, ale wszystko inne działa poprawnie)
    - dodatkowo: gdy włączam prawy kierunek po kilku pikach przestaje działać (ilość pików, po których się wyłącza zależy od wilgotności); gdy wyłączę światła mijania kierunek zaczyna znowu działać

Czy może ktoś wskazać, który przekaźnik sprawdzić lub gdzie najlepiej szukać luźnego kabelka?
    autoas
    Level 42  
    Możliwe, że COM umiera....
    pepe150
    Level 36  
    rysiek1358 wrote:

- przygasa wyświetlacz (gdzieś znika prąd - tak zakładam, ale wszystko inne działa poprawnie)

Wszystkie nowe samochody tak mają,. Że po włączeniu świateł, podświetlenie przygasa.

Nawet stary Peugeot 306 z 1998 roku podświetlenie przebiegu ma po zapłonie, włączysz światła to przygaśnie. I bez BSI.
    rysiek1358
    Level 9  
    Witam,

zainwestowałem w diagnostę 30 zł i no i okazało się tak jak nie chciałem:
    - przygasanie świateł - mój błąd - po prostu ściemnienie wyświetlania tablicy jest ustawione na wyższy poziom
    - wyłączanie kierunku - przełącznik zespolony; typowe objawy

Na szczęście przełącznik nie umiera tylko prawdopodobnie jego elementy mechaniczne uległy zużyciu. Na nieszczęście jestem 'za krótki', żeby zaryzykować samodzielną naprawę, bo jeszcze nie mój level. No nic - albo znajomy elektronik poradzi, albo będę miał zepsuty przełącznik zespolony do zabaw z lutownicą i nowy w samochodzie;)

Dzięki za info i miłego weekendu!