Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Huawei B315 - Konfiguracja Voip HappyCall na routerze

Bosak 06 Feb 2017 19:46 11013 38
 • #31
  cynamonik
  Level 9  
  na Halonet rownież dla nr próbnego wymagają jakiegokolwiek przelewu, żeby potwierdzić dane. napisałem, że takich danych nie prześlę zanim nie będę miał pewności, że usługa zadziała. naturalnie nie mam zwyczaju podawania danych na prawo i lewo :) może przydzielą na chwile jakiś nr tel.

  szkoda, że nie mam nikogo znajomego w Halonet to by mógł zalogować się przez mój router.. i sprawdzić.
 • #33
  cynamonik
  Level 9  
  ale przez aplikację CSipSimple udaje się wykonać połączenia wychodzące VoIP, czyli porty raczej nie mogą być blokowane.

  chyba, że zmienić w ustawieniach na port 5061 ?
 • #34
  przeqpiciel
  Network and Internet specialist
  ale, ale, ale ... walczyłem z tym kilka tygodni temu. Asterisk mi się rejestrował na zwykłym łączu UPC, a Play był zapasowy. I tu się zaczynały dziwne rzeczy. Z początku przez Play dochodziło do rejestracji, później timeout, za timeoutem. Wireshark pokazywał jedynie, że register wylatuje, ale nigdzie nie dolatuje. BOK Play'a twierdzi, że nic nie blokuje, ale jak zapiąłem konto do swojej centrali - port inny niż 5060, nagle rejestracja dochodziła do skutku, aaa i przy okazji, rzuć hasłem w google'a 'gsm blokuje 5060'. Zobaczysz ile osób walczyło już z problemem VoIP'a na GSM

  Dodano po 1 [minuty]:

  jeżeli chesz, dam ci puste konto u mnie, zobaczysz, że od razu się zapniesz i być może wyciągniesz ten sam wniosek, że GSM blokuje 5060
 • #35
  cynamonik
  Level 9  
  rzeczywiście dużo wpisów na temat 'gsm blokuje 5060'

  musi być jakaś metoda żeby sprawdzić czy nie blokują i przesłać reklamację. moja karta sim jest w orange :)

  ewnt można zajrzeć do kogoś, kto ma w orange ichniejszego VoIP-a i sprawdzić.

  o spoko dzięki z chęcią przetestuje.. da się z tego konta zadzwonić gdziekolwiek na kilka sekund ? ewnt zainicjować połączenie ? to może w wiadomości prywatnej ?

  w jednym z wątków ktoś wspomina o STUN-ie
  http://plusforum.pl/viewtopic.php?p=72683#p72683
  ale nie ustawiałem tego jeszcze.
 • #36
  sebol2934
  Level 11  
  Tak jaki pisałem wcześniej, happycall nie chciał mi pomóc. Oferowałem nawet dostarczenie B593s-22 do nich ale pozostało bez odzewu. Konfiguracje sprawdzili i stwierdzili, że powinno być ok. No cóż, nie było.

  Operator, który działa - ifon.pl

  Z nim jednak również mam mały kłopot - (połączenie wychodzące max 60 min, przychodzące max 30 min). Jest to powiązane z ustawieniem routerze sekcji:

  "Session timeout (seconds): 3600 * (100 to 3600)"

  Mam teraz angielski framework ale na polskim, z plusa, było identycznie. Niestety parametr ten mogę ustawić na max 3600s, co powoduje wspomniane ograniczenia, w happycallu ich nie było ale jednak możliwość wykonywania połączeń jest dla mnie ważniejsze. Dodatkowo w przypadku ifon nie dział mi numer 112 - sam operator oferuje możliwość wykonywania połączeń pod ten numer (nie jest tak wszędzie) jednak za pomocą B593-s22 nie działa w przeciwieństwie do apk na androida. Problem z numerem alarmowym rozwiązałem prozaicznie (speed dial).

  Suport ifona nie jest wstanie pomóc w wymienionych kwestiach -poszedłem na kompromis i dalej już nie szukałem.

  Jeśli mnie pamięć nie myli to actio.pl też dział i nie jestem pewien ale możliwe, że easycall.pl.

  Ogólnie poziom wiedzy operatorów VOiP, a przynajmniej pomocy technicznej, nie wykracza poza podstawowe elementy konfiguracji.

  Co to tematu przydzielania testowego numeru - związku ze zmianami w Prawie Telekomunikacyjnym (Dz. U. z 2014r. poz. 243, z późn. zm.17) oraz wejściem w życie ustawy „antyterrorystycznej” korzystanie z usług telekomunikacyjnych rozliczanych w formie przedpłaconej (pre-paid) wymaga potwierdzenia danych Abonenta. Abonenci mają czas na potwierdzenie danych do dnia 1 lutego 2017r., w przypadku braku potwierdzenia danych dostęp do usługi po dniu 1 lutego 2017r. zostanie wyłączony do czasu ich potwierdzenia.
 • #37
  minas1985
  Level 1  
  Dear forum.

  I have huawei b315s-22 but it does not have any VOIP tab to config voip as you can see at the attachment.
  Thank you

  Huawei B315 - Konfiguracja Voip HappyCall na routerze
 • #38
  cynamonik
  Level 9  
  z ostatniej chwili... wykupiłem nr telefonu IP / VOIP w ifon.pl i telefon zaczął działać w obydwie strony !
  potwierdza się opinia, że Happycall nie radzi sobie...

  jakość obsługi, wspracie i zaangażowanie obsługi technicznej Ifon do Happycall miażdżące :) a ceny b.zbliżone... zresztą czy tu można wspominać o opłatach skoro są na poziomie 1-2 pln na miesiąc ??
 • #39
  puchalak
  Level 14  
  Witam
  Podkleję się trochę pod temat. Czy udało się komuś rozwiązać problem, by w B315 voip działał przy internecie dołączonym przez wan? Gdy źródłem internetu jest zainstalowana karta sim (play) voip działa. Gdy chcę używać internetu od zewnętrznego dostawcy przez port wan - usługa działać przestaje (voip zmienia staus na niezarejestrowany), a połączenia z telefonu podpiętego do rj11 realizowane są przez kartę sim (jeśli jest włożona).