Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW T5 - Dołożenie przycisku ryglowania/otwierania centralnego zamka

650ccm 10 Lis 2015 23:40 3708 8
 • #1 10 Lis 2015 23:40
  650ccm
  Poziom 13  

  Witam. Czy ktoś wie może jak podłączyć przycisk ryglowania/otwierania centralnego zamka do VW T5?? W moim aucie są elektryczne szyby lusterka i centralny ale kostki wolnej w instalacji nie ma. Przycisk który kupiłem ma wtyczkę 4 pinową. Gdzie należy się wpiąć z instalacją do komputera czy może pod siłownik w drzwiach?

  0 8
 • #2 11 Lis 2015 02:06
  ...KUBA...
  Poziom 21  

  Nie znam za dokładnie drzwi w T5, ale powiedz, czy są modele T5 wyposażone oryginalnie w taki przełącznik?? niżej podaję Ci jako przykład podłączenie takiego przełącznika w Passacie:

  VW T5 - Dołożenie przycisku ryglowania/otwierania centralnego zamka VW T5 - Dołożenie przycisku ryglowania/otwierania centralnego zamka
  Wiec i u Twój przełącznik pewnie będzie podobnie zbudowany. jak widać na schemacie, pozycja przełącznika zmienia opór do masy na wyjściu, na sterownik w drzwiach kierowcy (przy silniku szyb). Najlepiej jakbyś podesłał jak wygląda u Ciebie silniczek od szyby z centralką drzwi kierowcy.. Albo może po drobnych modyfikacjach, uda się podpiąć pod zamek drzwi ;)

  0
 • #3 11 Lis 2015 08:58
  650ccm
  Poziom 13  

  "...KUBA..." tak były T5 w wersjach które miały takie przyciski fabrycznie. Potrzebuję to podłączyć bo będę zmieniał boczki drzwiowe na takie z nadmuchem na tył. Poprzednie boczki miały otwór na panel sterowania bez tego przycisku a nowe mają już większy na panel z przyciskiem. Przycisk ma 4 piny i po sprawdzeniu miernikiem na "ciągłość - pikanie" jest przejście pomiędzy pinem 1 i 3 ale tylko w pozycji otwieranie. Jestem trochę laikiem w temacie schematów elektrycznych ale to co napisałeś "jak widać na schemacie, pozycja przełącznika zmienia opór do masy na wyjściu, na sterownik w drzwiach kierowcy (przy silniku szyb" oznaczałoby że centralnym steruje tylko jeden pin wyjściowy?? Wcześniej myślałem że ten przycisk jest 4 pinowy bo jeden pin podświetlenie +, drugi masa, trzeci wyjście otwieranie, a czwarty wyjście zamykanie, ale okazuje się że jednak nie jest to takie proste. Niestety nie mam możliwości zdemontowania teraz boczka żeby sprawdzić jak to wszystko jest podłączone.

  0
 • #4 11 Lis 2015 13:07
  ...KUBA...
  Poziom 21  

  650ccm napisał:
  oznaczałoby że centralnym steruje tylko jeden pin wyjściowy?? .
  Tak o to właśnie mi chodziło, że sygnał zablokuj jak i odblokuj jest podawany do centralki drzwi tym samym przewodem, tylko różni się tym, że w jednej pozycji przełącznik łączy go bezpośrednio z masą, a w drugiej łączy go do masy przez opornik. Ustaw miernik na pomiar oporności i posprawdzaj na rożnych zakresach, czy po wciśnięciu tej pozycji która nie miała bezpośrednio przejścia do masy pokaże się jakiś opór (dokładnie nie pamiętam ile miała wynosić ta wartość ;/)

  A miałbyś dostęp do złączy przy lewej nodze kierowcy? tam powinna być cała skrzynka zlączy jak poniżej. sprawdź czy masz złącze pod numerem 6 10 pinowe czarne. Sprawdź czy masz tam wpiętą kostkę i czy w jest pin na pozycji 8 w tym złączu, i czy we wtyczce też jest przewód?
  VW T5 - Dołożenie przycisku ryglowania/otwierania centralnego zamka

  0
 • #5 11 Lis 2015 17:29
  650ccm
  Poziom 13  

  Jak sprawdzam ciągłość to przy wciśnięciu otwierania pokazuje mi przejście bezpośrednie, a jak zamykanie to wyświetla się "767". Jeżeli jest tak jak piszesz to do czego byłby 4 pin??. Jeden zasilanie masa drugi plus trzeci wyjście na centralny a czwarty (zbędny??)?? Z tego co pamiętam to pod kierownicą są jakieś kostki ale ile ich jest nie wiem. Jutro sprawdzę i dam znać.

  0
 • #6 11 Lis 2015 19:22
  ...KUBA...
  Poziom 21  

  Na przykładzie Passata jest tak:
  złącze T4ao - czyli 4 pinowe:
  1 - masa
  2 - ściemniacz oświetlenie tablicy wskaźników
  3 - lampka kontrolna blokowania drzwi
  4 - sygnał z przełącznika do centralki sterującej zamkiem centralnym

  0
 • #8 11 Lis 2015 23:03
  650ccm
  Poziom 13  

  Dzięki pomocy kolegi "T5" znalazłem takie coś z tym że w języku dla mnie obcym http://www.weetjewel.com/t5_tips_en_trucs/veiligheidsschakelaar/veiligheidsschakelaar.htm
  może dla potomnych przydadzą się zdjęcia. "T5" mam jeszcze jedno pytanie - czy wystarczy ten pin nr 3 sterujący wpiąć w tą kostkę nad głośnikiem i będzie wszystko działać czy trzeba jeszcze robić jakieś ustawienia w bordzie??

  0