Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Xerox Phaser 3140 - Nowy toner i komunikat "wymień toner"

11 Nov 2015 11:21 2589 11
 • Level 11  
  Kupiłem nowy toner do drukarki Xerox Phaser 3140, włożyłem prawidłowo i przy próbie drukowania dokumentu pojawia się komunikat" kaseta z tonerem nie została zainstalowana - zainstaluj ją" (świeci się również czerwona dioda" . Co może być przyczyną?? Sterowniki są ok (bo już z nią długo drukuje"
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Level 11  
  zakleja się wtedy gdy już toner jest na padnięciu ja mam nowy toner;-)
 • Printers specialist
  Toner oryginalny czy zamiennik. Sprawdź czy jest chip zamontowany. Jeśli jest to może być wadliwy albo nie do tego modelu. A może kaseta jest regenerowana?
 • Level 11  
  toner to zamiennik ale powinien na 100 % pasować do drukarki, chip jest zamontowany - może mnie zrobili w balona w co nie wierzę ?

 • Level 34  
  Może po prostu nie wymienił ktoś chipa, albo drukarka jest po aktualizacji, a chip ma jeszcze stare oprogramowanie. Podobną sytuacje miałem z oryginalnym tonerem który przeleżał u mnie na półce około 1,5 roku. W jednej drukarce działał a w drugiej nie. Ten sam komunikat, że toner niezainstalowany.

  Jest jeszcze jedna możliwość, sprężynki w wewnątrz drukarki z czytujące chip powyginane lub pęknięte.
 • Level 11  
  Hej leeart, chipa zakleiłem taśmą (lewy) i nic, drukarka nie może być po aktualizacji (bo kto by to zrobił oprócz mnie) może jak piszesz coś z chipem (ten toner leży już mi od 4 miesięcy!, dopiero dzisiaj chciałem coś wydrukować), sprężynki są ok - patrzyłem

 • Level 34  
  Aktualizacja czasami sama się pobiera w tle nawet o tym użytkownik nie wie. Szczerze to nie wiem co ma dać zaklejanie chipa, zaklejenie jego to tak jakby go nie było. A jak nie ma chipa to drukarka wykrywa że nie ma tonera.
 • Level 11  
  zaklejenie lewego styku daje to że drukarka dodatkowo wydrukuje Ci 500 albo i więcej stron !!! ( tz. fabrycznie jest ustawiona np. na 5000 stron, jak zakleisz ten lewy styk to "automatycznie licznik świruje" i drukujesz dalej - chwytka ;-)

 • Level 34  
  Mam wrażenie, że chyba to nie z każdym chipem działa.
 • Level 11  
  hmmm nie wiem, ale zakleiłem lewy styk i nic - dalej ten sam komunikat !!, jak już pisałem toner zamówiłem (zamówił mi mój kuzyn) 4 miesiące temu, firma "chyba" wiarygodna, na tonerze nalepka - xerox phaser 3140 - szkoda że wywaliłem stary ;-( nie wiem co robić??? sterowniki zainstalowałem od nowa i nic może firmware update???? ale czy to coś da?