Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AEG Lavamat 52600 - Regeneracja szczotek

11 Lis 2015 11:32 996 4
 • Poziom 9  
  Witam serdecznie,
  Kilka dni temu pralka przestała prać, jak zajrzałem do środka, od spodu z okolic silnika szło niewielkie iskrzenie, poruszałem paskiem klinowym i pralka ruszyła. Wykonała jeden cykl prania, ale kolejnego już nie chce. W międzyczasie zamówiłem szczotki, gdyż stwierdziłem, że to iskrzenie zapewne spod zużytych szczotek, ale nowe dostanę prawdopodobnie dopiero ok. piątku, a może i po najbliższym weekendzie, a prania w domu się nazbierało...
  Pytanie mam następujące, czy można bez uszczerbku dla silnika jakoś te szczotki zregenerować, zmienić ich położenie, lub coś innego zrobić, aby można było tymczasowo jej używać? Niestety żonka wstawia pranie 1-3 razy dziennie, więc kilka dni bez pralki oznacza, że dzieci za chwilę nie będą miały czystych ubrań.

  Z góry dziekuję za odpowiedzi.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Pomocny post
  Poziom 42  
  Iskrzenie występuje zawsze, tylko nadmierne jest szkodliwe dla komutatora. Czasem niestety nadmierne iskrzenie oznacza,ze wirnik już się "kończy". A może szczotki zawieszają się w prowadnicach z powodu pyłu?
 • Poziom 9  
  Próbowałem zdjąć silnik, odkręciłem 4 śruby, wypiąłem zapinki na szczotkach i wielożyłowy przewód sterujący, ale silnika nie dałem rady wyjąć. Nie wiem, może powstały zapieki na styku obudowy silnika i bębna, bo wydaje się, że już nic poza siłami tarcia nie powinno silnika trzymać, w każdym razie jak podłączyłem szczotki na nowo, to pralka znów ruszyła i nawet bez iskrzenia, może więc być tak, że iskrzyło tylko na stykach a szczotki są jeszcze OK, będę więc miał je na zapas jak przyjdą.
  Macie jakiś sposób jak wyjąć silnik? Próbowałem podważyć niewielkim łomem, ale siedzi jak przyspawany.
 • Poziom 1  
 • Pomocny post

  Specjalista AGD
  mechanics napisał:
  Próbowałem podważyć niewielkim łomem, ale siedzi jak przyspawany.

  Może nie w tą stronę co potrzeba podważasz? :)
  mechanics napisał:
  czy można bez uszczerbku dla silnika jakoś te szczotki zregenerować, zmienić ich położenie, lub coś innego zrobić, aby można było tymczasowo jej używać?

  Niestety nie, jak są już z nich "ogryzki" to już nic nie zrobisz.