Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica WMN 1062 M

sieyo 10 Cze 2005 10:26 2047 3
  • #1 10 Cze 2005 10:26
    sieyo
    Poziom 2  

Proszę o poradę, co mogło być przyczyną awarii mojej pralki (model jak w tytule, rocznik 2001).
    Przy wirowaniu, ale dopiero na wysokich obrotach, zaczęła głośno rzęzić, więc wyłączyłem ją. Po ponownym włączeniu, gdy znów zaczęła wirować, rozległ się dźwięk, jakby coś drobnego, metalowego (śrubka?) latało w środku pralki. W końcu bęben zupełnie stanął, silnik pracował jakby chciał go napędzać ale słychać tylko delikatny syk i bęben w ogóle się nie kręci.
    Gdy go obracam ręcznie nie słychać odgłosu ocierania.
    Zgłosiłem problem w serwisie i czekam na wizytę specjalisty. W rozmowie telefonicznej sugerowano, że to łożysko; zaznaczam jednak, że problem pojawił się tylko przy pracy na najwyższych obrotach.
    Czy mam się nastawiać na duży wydatek? Proszę o radę i z góry dziękuję.

0 3
  • #2 10 Cze 2005 11:16
    jaadamek
    Poziom 16  

Na 99% to łożyska + uszczelniacze.Koszt naprawy nie powinien przekroczyć 100zł.

0
  • Pomocny post
    #3 10 Cze 2005 12:30
    112828
    Usunięty  
  • #4 10 Cze 2005 15:33
    sieyo
    Poziom 2  

Bleble napisał:
    to nie łożyska tylko silnik padnięty lub coś z paskiem bo ręką można bęben okręcić lub koło pasowe
    jak odręcisz tylną osłonę to zobaczysz koło pasowe ,pasek i stwierdzisz czy czasami nie jest to taka właśnie awaria

I to jest trafna diagnoza!
    Pasek spadł z koła - był dość mocno przetarty i postrzępiony. Coś go musiało uszkodzić...
    Dzięki!

Dodano po 2 [godziny] 36 [minuty]:

Mam jeszcze jedno pytanie - jaki jest koszt takiego paska? W jednym z serwisów powiedzieli, że około 50-60 zł. Czy to aby nie przesada?
    A może ktoś z Wrocławia może mi polecić serwis, gdzie taki pasek mogą posiadać, bo wszędzie mi odpowiadają, że muszą mieć rozmiar (akurat miejsce, gdzie jest rozmiar jest przetarte), chcą zaliczki etc.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo